2024'te iPhone 8/8+ alınır mı?

hayatsız insan

Centipat
Yer
32°40’34.19″N 117° 9’27.58″W
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Tost makinesi
Meslek
İnsan
Artık Android telefonum bana yetmediği için 2.ci el iPhone almak istiyorum. Telefonu en az 3-4 yıl kullanmak istediğim içinde bana göre sağlam bir 2.ci el iPhone 8 veya 8+ almak istiyorum. Sorularım şunlar ki: 8 ve 8+ arasında performans ve uzun zamanlı kullanım açıdan fark var mı? En fazla kaç yıl kullanabilirim? Eğer 8+'un ekran büyüklüğü dışında farkı yoksa düz 8 almak istiyorum. Bu arada kendimde fazla oyun oynayan biri değilim bu yüzden benim için birkaç uygulama ve hafif oyun açsa yeter. Depo tarafdanda benim için sıkıntı yok 32 GB'lık telefonu neredeyse 5 yıldır kullanıyorum.

8 yerine SE 2020 daha mantıklı olur. Ama ikisi de batarya konusunda üzer. Uzun kullanım açısından pek fark yok. En fazla da 2-3 sene gider.

Artık Android telefonum bana yetmediği için 2.ci el iPhone almak istiyorum. Telefonu en az 3-4 yıl kullanmak istediğim içinde bana göre sağlam bir 2.ci el iPhone 8 veya 8+ almak istiyorum. Sorularım şunlar ki: 8 ve 8+ arasında performans ve uzun zamanlı kullanım açıdan fark var mı? En fazla kaç yıl kullanabilirim? Eğer 8+'un ekran büyüklüğü dışında farkı yoksa düz 8 almak istiyorum. Bu arada kendimde fazla oyun oynayan biri değilim bu yüzden benim için birkaç uygulama ve hafif oyun açsa yeter. Depo tarafdanda benim için sıkıntı yok 32 GB'lık telefonu neredeyse 5 yıldır kullanıyorum.

Uzun süreli kullanacaksan 8 Plus'u tavsiye ederim 8'de portre modu yoktu diye hatırlıyorum yine ekran olarak da 8 Plus çok ideal ben al sat işleriyle uğraşırken 3 gün 8 kullanmıştım varlığından bir haberdim telefonun.

Ayrıca ikinci el piyasasında dikkatli ol sakın ola telefoncudan alma veyahut alırken fiyat karşılaştırmasını iyi yap benim bulunduğum şehirde aynı ürünü 5 bin lirayada bulabiliyorsun 10 bin lirayada.

8 ve 8 Plus'ın 3-4 yıl götüreceğini düşünmüyorum biraz daha üst modellere bakarsanız (XS 11 gibi)daha iyi olacaktır.

8 Plus portre modu destekliyor düz 8 de portre yok. 8 Plus'ta 3GB RAM var düz 8'de 2 GB RAM var. Farklar bunlar.
İkisi de alınası cihazlar değiller hele 3-4 senelik kullanım için. En azından XR veya XS bakın derim.

Bütçem az yoksa iPhone almazdım bile. Çünkü iPhone bana yavan geliyor. Ama doğru düzgün Android telefonlar çok pahalı hem de çok aşağı fiyatlara sağlam IPhone'lar ala biliyorsun. Sadece beni 2-3 yıl götürsün yeter.

Geri
Yukarı