2024'te Kubuntu kullanılır mı?

Eğer sistemin Windows çalıştırabiliyorsa yani kasmıyorsa windowsda kalmanı tercih ederim.

Eğer sistemin Windows çalıştırabiliyorsa yani kasmıyorsa windowsda kalmanı tercih ederim.

Çalıştırıyor hatta ekran kartım RTX3050 ama Windows'tan çok sıkıldım bir de Linux daha hızlı

Kullanılır neden kullanılmasın da neden kullanmak istiyorsun?

Linux yüklemek istiyorum. Kendime uygun dağıtım bulamadım distro chooser diye bir site var kendi isteklerimizi girince bize uygun dağıtım sunuyor bende girince Kubuntu çıktı.
1712482665370.png

Çalıştırıyor hatta ekran kartım RTX3050 ama Windows'tan çok sıkıldım bir de Linux daha hızlı

Linux yüklemek istiyorum. Kendime uygun dağıtım bulamadım distro chooser diye bir site var kendi isteklerimizi girince bize uygun dağıtım sunuyor bende girince Kubuntu çıktı.
Eki Görüntüle 2161602

Başlangıç için tercih edilebilir güzel bir dağıtım. Alternatif olarak KDE Neon dağıtımına bakabilirsin. O da Ubuntu tabanlı ve KDE Plasma ile geliyor ama arkasında direkt KDE ekibi var ve plasma paketleri daha güncel oluyor.

Eki Görüntüle 2161602

Kullanılır tabii. Ama Ubuntu'da çok fazla servis çalışıyor arka planda. Yine Ubuntu tabanlı olan ve KDE kullanan KDE Neo'na bakabilirsin. İstersen Kubuntu'da güzel tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı