2060 Super için 2K monitör mü, 4K mı?

1080P’de 24 üstü önermiyorum. 24 inç olarak AOC 24g2u veya c24g1 modellerine bakabilirsin. 1 tane ölü piksel bile çıksa AOC değişim garantisi veren tek firma.
2K 144Hz o bütçelere maalesef IPS veya VA panel bulmak çok zor. Ya ms olarak 4-5 oluyorlar ya da TN panel. En ucuzları 2700-2800den başlıyor 3500₺ gibi fiyatlara çok iyi VA panel modeller var. 2700-2800 civarlarında AOC CQ32G1 modeline bakabilirsin ama biraz büyüktür (31.5 inç). En az model olan kombinasyonlardan biri senin aradığın dostum ne yazık ki, herkes ister 3000₺ altı olsun 2K olsun 27 inç olsun VA olsun ama bu özelliklerde olan monitörler bir elin parmaklarını geçmez. Samsung’un bir modeli vardı bu özelliklerde fakat onda da aşırı derecede ışık sızması ve ghosting olduğunu okumuştum.
Ben bayağı bir denk gelmiştim aslında hocam 2500 lira civarında VA panel 2K monitörlere. Buradan da fikir almak amaçlı sormuştum. Bahsettiğim monitörler tabi ki 4-5 ms ama bu pek de umrumda değil. Bayağı nadir rekabetçi oyun oynuyorum, pek aram yok yani.

MS değerlerine çok kafa takmayın, onlar griden griye geçiş değerleri ve ayrıca yazılımsal olarak da bu değerlere düşürülerek reklamı yapılan ürünler mevcut. Diğer yandan asıl önemli değer olan input lag süresi ise kolay kolay bulunan bir değer değil. 1ms-5ms bence farksız bu nedenlerden dolayı. Kaldı ki 80ms pingle online oyun oynayan bir ülkeyiz. 3-5ms farkına fiyat farkı bence değmez. Ki o değerler tamamen aldatmaca yukarıda değindiğim üzere. 1ms monitör alıp input lagının 30ms olduğunu öğrenmek de var ilerde.

MS değerlerine çok kafa takmayın, onlar griden griye geçiş değerleri ve ayrıca yazılımsal olarak da bu değerlere düşürülerek reklamı yapılan ürünler mevcut. Diğer yandan asıl önemli değer olan input lag süresi ise kolay kolay bulunan bir değer değil. 1ms-5ms bence farksız bu nedenlerden dolayı. Kaldı ki 80ms pingle online oyun oynayan bir ülkeyiz. 3-5ms farkına fiyat farkı bence değmez. Ki o değerler tamamen aldatmaca yukarıda değindiğim üzere. 1ms monitör alıp input lagının 30ms olduğunu öğrenmek de var ilerde.
Ben de aynısını söylüyorum hocam. MS pek umrumda değil. Sadece ne yapmam gerektiğine karar veremiyorum. 2000 lira dolayında 144 HZ 2K VA paneller var. Fakat 2700 liraya Viewsonic IPS 2K 144 HZ var. Bütçe arttırma şansım olsa aslında tam almalık.

Bir sorum olacak, konudaki CHG70 kullanan arkadaşlara;
VMRUKOTCYO1232020121415_LC27HG70QQMXUF-1.jpg
Monitorün bu resimdeki yandan veya derinlik mi oluyor, bu mesafe fazla değil mi?
Bu mesafe 36.7 cm yazıyor sitesinde. Masam 60 cm, klavyeyi kucağıma almam gerekmez değil mi? 😁
Oturuşa göre fazla yakın olur gibi geldi. Kullananların yorumlarını merak ediyorum.

@Steelo

Bir sorum olacak, konudaki CHG70 kullanan arkadaşlara;
Eki Görüntüle 503181
Monitorün bu resimdeki yandan veya derinlik mi oluyor, bu mesafe fazla değil mi?
Bu mesafe 36.7 cm yazıyor sitesinde. Masam 60 cm, klavyeyi kucağıma almam gerekmez değil mi? 😁
Oturuşa göre fazla yakın olur gibi geldi. Kullananların yorumlarını merak ediyorum.

@Steelo
Evet fazla ve ayak mesafesini baz alabilirsin.Ben masanın altında sürgülü kısımda tuttuğum için, klavye ve mouse sıkıntısı çekmiyorum.Evet gerçekten büyük, yinede ben sığmayacak olsa bile alırdım, çünkü gerçekten kaliteli bir monitör, masamı ayarlamaya bakardım.Masanızın üst kısmını ölçüp hesaplamakta fayda var, yoksa klavye kucağa almak gerekebilir.Ayrıyetten VESA uyumluluğu var ve duvara monte için aparatı var.Duvara veya masana da yalın halde monte edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı