2070 Super 1000 mv kullanımı normal mi?

Yigittt035

Centipat
Daha fazla  
2070 Super Gaming X Trio ekran kartı ve Seasonic 850 focus PSU mevcut anlamadığım sekılde son bir aydır GTA 5 PES 2021 oyunlarında cızırtı sesi duyuyorum GPU kullanımı 98 FPS hep yüksek ekran kartında sorun yok sıcaklık değerleri normal ve her şey güncel formatta attım düzelmedi 1000 mv'yi görüyorum bazen sebebını bilen var mı?

Değerler.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısı bende de mevcut (Asus Rog Strix 2070 S) Coil Whine mevcut bende de. Ayrıca dediğiniz şekilde 1500' ü geçtikten sonra ses gelmeye başlıyor.

Coilwhine çok büyük ihtimal ile bobinlerin yakınındaki kapasitörlerin değişimi ile düzeliyor. Marka ve üzerindeki orijinal kapasitörler ile eşdeğer nicelikte bir şey alırsan sıkıntı çözülür, onun dışında voltajın normal gözüküyor sadece bobin sesini çözer. Ses yapan ekran kartında sadece overclock ile sınırları zorlarken eksiklik yaşaman olası o da kesin değil. Ama ses yapan PSU ise özellikle trafo önündeki kapasitörlerin acil ölçülüp acil değişmesi gerekir. Şakaya gelmez. Bilgisayarcı değil elektronikçiye verirsen daha iyi anlar güç ünitelerinden.

Coilwhine çok büyük ihtimal ile bobinlerin yakınındaki kapasitörlerin değişimi ile düzeliyor. Marka ve üzerindeki orijinal kapasitörler ile eşdeğer nicelikte bir şey alırsan sıkıntı çözülür, onun dışında voltajın normal gözüküyor sadece bobin sesini çözer. Ses yapan ekran kartında sadece overclock ile sınırları zorlarken eksiklik yaşaman olası o da kesin değil. Ama ses yapan PSU ise özellikle trafo önündeki kapasitörlerin acil ölçülüp acil değişmesi gerekir. Şakaya gelmez. Bilgisayarcı değil elektronikçiye verirsen daha iyi anlar güç ünitelerinden.
Benim açmış olduğum bu konuya bakabilir misiniz acaba ?

Yeni konular

Geri
Yukarı