RX 5700 XT mi? RTX 2070 Super mi?

Seyit_AP24

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Oyun odaklı bir PC toplamak istiyorum ancak hangi ekran kartını alacağımı tam kestiremiyorum. RX 5700 XT fiyatı ile yüzü güldürürse de RTX 2070 Super FPS anlamında daha iyi gibi ve Ray Tracing özelliği de ayrı bir artı. Karar vermemde yardımcı olursanız mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI RX5700XT Gaming X modelinden memnunum. Sorunsuz kullanıyorum. 2070S kullanmadım fikir veremem. Ancak, RTX için kart almazdım, oyun yok. Bu sene içerisinde de destekli oyun sayısı fazla artmayacak.

Kart seçerken Ray Tracing'i artı olarak saymamanızı tavsiye ederim, zaten açmayacağınız bir şey. Açtığınızda oyun kasacak, pişi pişi kapatacaksınız zaten. Şu anlık Ray Tracing önemli bir artı değil. İleride teknolojisi geliştiğinde ise zaten 2070S gibi bir kartın üstündeki RT çekirdekleri yeteri kadar güçlü olmayacak ve kullanamayacaksınız.

FPS olarak yakınlar fakat DirectX12 oyunlarda 5700XT'nin bir tık önde olduğu görünüyor. Eğer ki bütçeden kısmayacaksanız 2070S, fakat bütçeniz sıkıysa 5700XT alın.

Kart seçerken Ray Tracing'i artı olarak saymamanızı tavsiye ederim, zaten açmayacağınız bir şey. Açtığınızda oyun kasacak, pişi pişi kapatacaksınız zaten. Şu anlık Ray Tracing önemli bir artı değil. İleride teknolojisi geliştiğinde ise zaten 2070S gibi bir kartın üstündeki RT çekirdekleri yeteri kadar güçlü olmayacak ve kullanamayacaksınız.

FPS olarak yakınlar fakat DirectX12 oyunlarda 5700XT'nin bir tık önde olduğu görünüyor. Eğer ki bütçeden kısmayacaksanız 2070S, fakat bütçeniz sıkıysa 5700XT alın.
Kesinlikle katılıyorum,en âkil yorum.

Yok AMD şöyle, yok RX 5700XT şöyle sorunlu. RX5700 XT alınmaz. Gibi yorumları kimse yapmadığı için herkesi tebrik ediyor ve eski 2070S kullanıcısı olarak çektiğim sorunları ve dertleri bir ben bir de en yakın dostum biliyor. RX 5700 XT'nin bir takım yazılımsal sorunları var, evet. Fakat sorunların çözümleri halihazırda kullanıcılar tarafından çözülmüş vaziyettedir ve AMD tarafında da bu sorunlara yönelik çalışmalar başlamış durumda.

Demem o ki 3-4 FPS için 1000 TL verilmez arkadaş, ki özellikle yeni nesil oyunlarda o fps farkı 5700XT tarafında.

2070S bütçenizi zorlamayacaksa onu, diğer türlü 2060S öneririm. AMD kart alıp sorunlarla uğraşacağınıza ya aynı fiyata biraz daha az performanslı ya da biraz daha para vererek aynı performansta bir NVIDIA al kafan rahat olsun. AMD kart daha performanslı ve ucuz olsa bile kullanamadıktan sonra ne işe yarayacak?

Bu arada fanboy da değilim, kendim AMD işlemci kullanıyorum. İşlemci konusunda AMD bu aralar gerçekten çok iyi fakat ekran kartı konusunda aynı şeyi söyleyemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı