2070 Super sistem Battlefield 4 düşük performans

toomanynights

Kilopat
Makaleler
5
BF4'de düşük FPS alıyorum. Tüm ayarlar Ultra ve MSAA X2. 2070 Super, 10875h, 8*2 RAM.
Kolay kolay 100 FPS üzerini görmüyorum (özellikle locker gibi yerlerde kargaşanın çok olduğu zaman 40 FPS'e kadar düşüyor.) Ve işlemcim 95 derece sabit çalışıyor. Ek maptaki en yüksek FPS değeri.
Ne yapmalıyım?

adfhadsfha.png

Fan hızı 0 olarak gösteriyor ama fanlar tam performans çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu forumda az çok takılan birinin deneyebileceği tüm basit çözümleri denedim arkadaşlar. Teşekkür ediyorum ama öyle olmuyor işte. Düzeltmedi o çözümler.

Zaten bunun doğru duzgun bir çözümü yok kardesim neden mi? Anladigim kadariyla laptop kullaniyorsun ve laptop a takilan işlemci ekran karti normal bilgisayara takilan işlemci ekran karti kadar güçlü olamiyor olsa bile boyle performans ve ısı problemleri yaşarsin elbette bu laptoplar da ısınma problemleri çözülmedikce üreticiler tarafindan. Senin baktiğin YouTube'da ki test videolari toplama kasalara takilan işlemci ekran karti anladigin uzere. Bosuna demiyoruz Gaming laptop olmaz ya toplama kasa alacaksin ya da Xbox series s ya da X. Laptopdan Gaming olmaz bunu öğrenin daha üst seviye teknolojilere erişmedik dunya olarak.

Sıcaklığa bağlı bir FPS düşmesi sorunu yok. 2070 Super mobil GPU'dur laptoplarda, aynı ekran kartının masaüstü sürümünün performansını bekleyemezsin. Sanırım masaüstünde RTX 2060'a denk bir kart seninki. Her şey Ultra'da, bu FPS çok normal. Ayarları düşürerek FPS kazanabilirsin.

Zaten bunun doğru duzgun bir çözümü yok kardesim neden mi? Anladigim kadariyla laptop kullaniyorsun ve laptop a takilan işlemci ekran karti normal bilgisayara takilan işlemci ekran karti kadar güçlü olamiyor olsa bile boyle performans ve ısı problemleri yaşarsin elbette bu laptoplar da ısınma problemleri çözülmedikce üreticiler tarafindan. Senin baktiğin YouTube'da ki test videolari toplama kasalara takilan işlemci ekran karti anladigin uzere. Bosuna demiyoruz Gaming laptop olmaz ya toplama kasa alacaksin ya da Xbox series s ya da X. Laptopdan Gaming olmaz bunu öğrenin daha üst seviye teknolojilere erişmedik dunya olarak.
Özür dilerim dostum bir dahakine masaüstü toplarım.

Sıcaklığa bağlı bir FPS düşmesi sorunu yok. 2070 Super mobil GPU'dur laptoplarda, aynı ekran kartının masaüstü sürümünün performansını bekleyemezsin. Sanırım masaüstünde RTX 2060'a denk bir kart seninki. Her şey Ultra'da, bu FPS çok normal. Ayarları düşürerek FPS kazanabilirsin.
Mobile olması 200'den 100 FPS'e indirmez arada çok fazla fark var, ayrıca çoğu oyunda masaüstüne yakın değerler alıyorum. Aynı değeri beklemiyorum ama ortalama 150-200 nerede 80 nerede. Ayarları düşürmek değeri değiştirmiyor.
Macun değişimi sonrası sıcaklıkları kontrol etmek için oyuna girdim. Ayarları kurcalarken resolution scale'ın %175 olduğunu gördüm. %100'e çektiğim gibi hem sıcaklıklar düştü hem de FPS arttı.
Benzer sorunu olan varsa resolution scale ayarını bir kontrol etsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı