2070 Super sistemde LoL düşük FPS

btuars

Decapat
Forza'da Ultra ayarlarda kasmayan sistem ilginç bir şekilde LoL'de kasıyor. Fightlarda FPS 90'lara kadar düşüyor ve monitörüm 144 Hz olduğu için aşırı rahatsız ediyor sebebi ne olmalı ya da normal midir?

Sadece LoL'de mi? NVIDIA denetim masasında LoL'e ayarladığın profili sıfırla DX9 ile mi açıyorsun kontrol et tikini kaldır.

Forza'da Ultra ayarlarda kasmayan sistem ilginç bir şekilde LoL'de kasıyor. Fightlarda FPS 90'lara kadar düşüyor ve monitörüm 144 Hz olduğu için aşırı rahatsız ediyor sebebi ne olmalı ya da normal midir?

İşlemci mi kötü? LoL işlemci tabanlı bir oyun.

GPU Utillization Throttle diye geçer. Sistemindeki kart fazla güçlü olduğu için işlenecek veri bulamaz. Frekansı düşük tutar. No Load diye de geçer. Frekans düşük olunca ani yük değişimlerine ayak uyduramaz ve FPS düşer yüksek seviye kartlarda. Çözümü yoktur.
Yani kartın güçlü olduğu için kasıyor diyebiliriz.

GPU utillization throttle diye geçer. Sistemindeki kart fazla güçlü olduğu için işlenecek veri bulamaz. Frekansı düşük tutar. No load diye de geçer. Frekans düşük olunca ani yük değişimlerine ayak uyduramaz ve FPS düşer yüksek seviye kartlarda. Çözümü yoktur.
Yani kartın güçlü olduğu için kasıyor diyebiliriz.

Twitch'de ki yayıncıların çoğunda ki iyi bilgisayar var ve son sistem ekran kartları. League of Legends oynarken hangi birinde kasıyor ben daha kasanını görmedim bu yoruma katılmıyorum.

Twitch'de ki yayıncıların çoğunda ki iyi bilgisayar var ve son sistem ekran kartları. League of Legends oynarken hangi birinde kasıyor ben daha kasabını görmedim bu yoruma katılmıyorum.
Yayın açık olduğu için kart yükte kalır. Yükte kalan kart frekans yükseltir. LoL deneyimi bu yüzden iyileşebilir. Kartın niteliklerine bağlı biraz da.

Hatta aç MSI Afterburner'ı. İzleme kısmında kullanım limitini aç. Göreceksin. No Load uyarısı verecektir.
O zaman arka planda başka bir şeyler açsın kart yük bindirsin düzelir.
Tamamen doğru değil. Aslında dediğim gibi bu kartlara göre de biraz değişiyor bana kalırsa. Tam sebebini anlayabilen yada tam anlamıyla gidermeyi başaran yok bunu. Benim az önce dediğim mantık ile söylenmiş bir şey. Çünkü kart yayın açılınca Clock'u kesin ve kesin olarak arttıracaktır.

Geri
Yukarı