2070 Super sistemde LoL düşük FPS

nxt cam yüklümü ?
Değil o nedir ?
GPU Utillization Throttle diye geçer. Sistemindeki kart fazla güçlü olduğu için işlenecek veri bulamaz. Frekansı düşük tutar. No Load diye de geçer. Frekans düşük olunca ani yük değişimlerine ayak uyduramaz ve FPS düşer yüksek seviye kartlarda. Çözümü yoktur.
Yani kartın güçlü olduğu için kasıyor diyebiliriz.
Ama eskiden böyle bir problem yaşamıyordum yani en azından görüntü olarak rahatsız etmiyordu güncellemelerden sonra böyle olmaya başladı.
İşlemci mi kötü? LoL işlemci tabanlı bir oyun.
İşlemcim Ryzen 5 3600
Hatta aç MSI Afterburner'ı. İzleme kısmında kullanım limitini aç. Göreceksin. No Load uyarısı verecektir.

Tamamen doğru değil. Aslında dediğim gibi bu kartlara göre de biraz değişiyor bana kalırsa. Tam sebebini anlayabilen yada tam anlamıyla gidermeyi başaran yok bunu. Benim az önce dediğim mantık ile söylenmiş bir şey. Çünkü kart yayın açılınca Clock'u kesin ve kesin olarak arttıracaktır
Sadece LoL'de mi? NVIDIA denetim masasında LoL'e ayarladığın profili sıfırla DX9 ile mi açıyorsun kontrol et tikini kaldır.
dx9 tiki kalkık durumda

Son düzenleme:
Ekteki resimlerde işaretlediğim şekilde uygularsa ekran kartını zorlayarak yüksek değerde çalışmasını sağlayabilir ve fps değerini artırabilirsin. Ancak görüntü gerçek çözünürlük olmadığı için biraz bulanık oluyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (117).png
    Ekran Görüntüsü (117).png
    1,4 MB · Görüntüleme: 67
  • Ekran Görüntüsü (118).png
    Ekran Görüntüsü (118).png
    1 MB · Görüntüleme: 64
  • Ekran Görüntüsü (119).png
    Ekran Görüntüsü (119).png
    774,2 KB · Görüntüleme: 66
Ekteki resimlerde işaretlediğim şekilde uygularsa ekran kartını zorlayarak yüksek değerde çalışmasını sağlayabilir ve fps değerini artırabilirsin. Ancak görüntü gerçek çözünürlük olmadığı için biraz bulanık oluyor.
Bu ayarlarda oynayınca fps arttı ama fightlarda bazen 100 fpslere düştü yine ama hiç kasmış gibi hissetirmedi.
Monitör 2K olsa idi Ultra ayarlar da rahat oynardın. Sanırım 1080p de darboğaz yapıyor?

Dosya Ekleri

• League of Legends Screenshot 2022.01.28 - 03.33.34.93.png
    League of Legends Screenshot 2022.01.28 - 03.33.34.93.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 64
  • League of Legends Screenshot 2022.01.28 - 03.32.58.79.png
    League of Legends Screenshot 2022.01.28 - 03.32.58.79.png
    3 MB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme:

Geri
Yukarı