Çözüldü 21.5 gün özürlü ve 4.5 gün özürsüz devamsızlık ile sınıf geçilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RayTracing

Hectopat
Yer
Silikon Vadisi
Daha fazla  
Lise 11. sınıf öğrencisiyim. Yıl sonu ortalamam 73.5661.

İki dönemde de başarısız ders yok. 21.5 gün özürlü ve 4.5 gün özürsüz devamsızlık var. Sınıfı geçer miyim veya belge alabilir miyim? Bilen birisi aydınlatırsa memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
(5) (Değişik:RG-21/4/2022-31816) devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir.

Kalmıyorsunuz belge alabiliyorsunuz özürsüz devamsızlığınız 5 günü geçmemiş.
Ne yalan söyleyeyim, bir zamana kadar benim de yanlış olarak bildiğim bir bilgiydi. Genellikle yanlış bilinir, okuma eksikliği ve okumayı anlamadan dolayı. Buna ben de dahilim...

Ne yalan söyleyeyim, bir zamana kadar benim de yanlış olarak bildiğim bir bilgiydi. Genellikle yanlış bilinir, okuma eksikliği ve okumayı anlamadan dolayı. Buna ben de dahilim...
Hocam cidden böyle bir şey yoksa benim küçük kardeşim Liseye gidiyor, Özürlü 18,5 olmak üzere Özürsüzü 9 gün. Ortalaması 85 civarı bir şey. Belge almak istiyor ben 20 gün Özürlü sınırı bildiğim için geçirmeye gidememiştim. Şimdi 20 gün sınırı yoksa ben bunu geçirebiliyor muyum? Kalma vesaire olmadan? Çünkü banada saçma gelmişti. Hani çocuk kolunu ya da bir yerini kırsa neden boş yere sınıfta kalsın gibi düşünüyordum.

(7) (Değişik:RG-1/7/2015-29403) Öğrencinin devamsızlık yaptığı süreye ilişkin özür belgesi veya yazılı veli beyanı, özür gününü takip eden en geç 5 iş günü içinde okul yönetimine velisi tarafından verilir ve e-Okul sistemine işlenir. Zorunlu hallerde özür belgesinin teslim süresi okul yönetimince 20 iş gününü aşmamak üzere uzatılabilir.

Bu süre dışındaysa eğer okul idaresi izinliye çevirmeme hakkına sahip.

Hocam cidden böyle bir şey yoksa benim küçük kardeşim liseye gidiyor, özürlü 18,5 olmak üzere özürsüzü 9 gün. Ortalaması 85 civarı bir şey. Belge almak istiyor ben 20 gün özürlü sınırı bildiğim için geçirmeye gidememiştim. Şimdi 20 gün sınırı yoksa ben bunu geçirebiliyor muyum? Kalma vesaire olmadan? Çünkü bana da saçma gelmişti. Hani çocuk kolunu ya da bir yerini kırsa neden boş yere sınıfta kalsın gibi düşünüyordum.

Bu yıl COVID bahanesiyle 20 iş günü içerisinde özürsüz devamsızlığı özürlü devamsızlığa geçirmek için gidip dilekçe verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı