21 yaşında saç dökülmesi neden olur?

SeniYazdım

Hectopat
Yaş 21 ve saç anormal şekilde dökülüyor (ciddi hızlı yani günlük normal dökülmeyi biliyorum benim saç komple gidiyor). Genetik olarak yatkınım zaten böyle giderse 27 yaşında sahalara Johny Sins olarak devam etmek zorundayım. Doktora gittik 2-3 kere klasik konazol şampuan çakıyorlar bir işe yaramıyor, sertleştiriyor ve sadece kime sorsam dermanı yok diyor. Bu hastalık dünyada yüzyıllardır olan bir şey hala çaresi bulunmadı mı? Bana bulunmaması mantıksız geliyor saç ektirme mevzusuda bana göre saçma çünkü eski saçla alakası yok ve çok çirkin duruyor genelde. Her neyse bu durumdan muzdarip, senelerce mapus yatmış tecrübeli agaların yorumlarını bekliyorum.

Genetikse yapabileceğin bir şey yok. Doktora da görünmüşsün zaten. Protez saç düşünebilirsin, Hugola'da yaptırmıştı.

Evet çaresi bulunmadı, tek çaresi saç ektirmek ve dediğin gibi herkeste güzel durmuyor ve tutmayabiliyor. Son yapılan araştırmalara göre saçın dökülmesine sebep olan bir proteini keşfettiklerini söylüyorlar. Bence bir 10-15 sene sonra tamamen çaresi bulunacak gibime geliyor. Her ne kadar geç olsa da...

Sebebi %90 genetik %10 çevresel faktörler diye biliyorum. O yüzden boşuna paranızı ve zamanınızı şampuanlara harcamayın. Saç ektirmek bence etkili çözüm.

Ben çok takmıştım bu konuya, eğer günde 100-150 tel dökülüyorsa bu normal kabul ediliyor, ama eğer daha fazla dökülüyorsa cildiyeye görünmen gerekir. Cildiye büyük ihtimalle loprox tarzı şampuan yazacaktır, ben loprox kullanıyorum ve çok işe yarıyor, sana ne yazdığını bilmiyorum. Ama saç dökülmesini sıfır'a indiremezsin bu imkansız, ki zaten 100-150 tel'e kadar bu normal kabul ediliyor, yerine yeni saçlar çıkıyor. Son olarak kan ver ve değerlerine baktır, bir vücütta bir şey eksik olabilir.

Sebebi %90 genetik %10 çevresel faktörler diye biliyorum. O yüzden boşuna paranızı ve zamanınızı şampuanlara harcamayın. Saç ektirmek bence etkili çözüm.
Yalnız cildiyenin verdiği loprox şampuan çok fazla işe yaradı bende.

Ben çok takmıştım bu konuya, eğer günde 100-150 tel dökülüyorsa bu normal kabul ediliyor, ama eğer daha fazla dökülüyorsa cildiyeye görünmen gerekir. Cildiye büyük ihtimalle loprox tarzı şampuan yazacaktır, ben loprox kullanıyorum ve çok işe yarıyor, sana ne yazdığını bilmiyorum. Ama saç dökülmesini sıfır'a indiremezsin bu imkansız, ki zaten 100-150 Tel'e kadar bu normal kabul ediliyor, yerine yeni saçlar çıkıyor. Son olarak kan ver ve değerlerine baktır, bir vücütta bir şey eksik olabilir.

Aga zaten biliyorum onu benim günde rahat 300 dökülüyordur yani 1 sene önce falan senin dedğin gibiydi ama şu an acayip arttı

Geri
Yukarı