2100 TL Intel i7 6700K Sisteme Ekran Kartı ve Monitör Önerisi

Gwiazdka

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar 1 hafta topladığım sisteme ekran kartı ve monitör konusunda kararsız kaldım. Yardımlarınızı bekliyorum!
  • İşlemci: Intel i7 6700K
  • Anakart: MSI Z170A PRO
  • RAM: 2400 MHz Kingston HyperX Fury Black 16 GB(8x2)
  • SSD: Corsair Force LE 240 GB 560-530
  • HDD: WD Blue 1 TB
  • Kasa: Corsair Spec Red LED Carbide Serisi
  • Güç Kaynağı: Corsair VS 650 80+ Bronze
Bu sisteme 2100 TL bütçeyle ekran kartı + monitör almayı düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ay sonunda AMD'nin yeni ekran kartları çıkacak beklenmeli mi? Asus'un monitörlerinin görselleri pek hoşuma gitmiyor ;
VIEWSONIC 23" VX2363Smhl-W MULTIMEDYA MHL IPS LED MONİTÖR - BEYAZ

bu monitör hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu fiyata almaycağımı belirtmek isterim :)

+Bir de ekstra bir sorum var; Bu sisteme dışarıda wifi adaptör alınmalı mı? Yoksa anakartın Wİ-Fİ desteği var mı?

Monitör olarak asus vg248qe veya benq xl2411z. Ekran kartı içinde ay sonunu bekle rx480 al. Tam bütçene denk gelir. Monitörü bence asus al renkleri daha canlı fakat benq da kötü değil.

Elimde monitör olmadan kasayı sadece toplamanın ne anlamı olacak ki? @Kadirwasthere :) GTX 1070 konusunda da %15-20 gibi bir performans farkı için o kadar fiyat farkını vermeyi düşünmüyorum . Asıl merak ettiğim konu şu, RX 480'de gerçekten iyi performansı CrossFire veriyor diyorlar. Bu yüzden biraz kafam karıştı. Aklımda alacağım model olarak bu vardı MSI RX 390. İkisini kıyasladığımız da nasıl bir şey çıkıyor ortaya. Şu sıralar pek takip edemedim. @Mehmet190709

Rx 480 Gtx 980,R9 390 performansında olacağını, Gtx 1070 ise Titan x'den güçlü bir karttır. Rx 480 ile Gtx 1070 karşılaştırılamaz. Eğer şuan monitörünüz yoksa televizyonunuzda Hdmı yada Dvi varsa onlar ile kısa süre idare etmeye çalışın.

GTX 1070 alınca ona uygunda bir monitör almak zorunda kalacağız değil mi? Şimdi o ekran kartı kalkıpta 1080p için ayarlanmamıştır. Ona alıcağın monitörde nerden baksan yine çok para edecek. İleride de olsa monitöre o kadar ayırabilecek bir bütçem yok :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı