2160 TL sistem toplama

sscyler

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar, bu konu hakkinda pek bilgim yok fakat internetten gordugum kadariyla su sistemi topladim ;
1.jpg

Bu sisteme önerileriniz nelerdir? Parçalar kendi arasında sıkıntı çıkarır mı? Witcher 3'te kaç FPS alır ? Yanıtlarsanız çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaslar, bu konu hakkinda pek bilgim yok fakat internetten gordugum kadariyla su sistemi topladim ;
Eki Görüntüle 167916

Bu sisteme önerileriniz nelerdir? Parçalar kendi arasında sıkıntı çıkarır mı? Witcher 3'te kaç FPS alır ? Yanıtlarsanız çok mutlu olurum.
Anakart uyumsuz. Anakartı ddr4 ram destekleyenlerden seçin. Rami 2133mhz olan ddr4' lerden seçebilirsiniz eğer fiyat farkı varsa. Psu' yu zalman 600lx seçin.

Teşekkür ederim öncelikle, o zaman şöyle değiştirirsem olur mu?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    29,2 KB · Görüntüleme: 266
Selam,

Bu konuda önerdiğim sistemi düşünebilirsiniz. i3 6100 sistem vs i5 6400 sistem

Ssd ve Hdd eklememişsiniz. O parçaları düşerseniz daha uygun bir fiyata geliyor. Sinerji Bilgisayardan topladım ben. Alternatif olarak Eksen Bilgisayara da bakabilirsiniz.

Merhaba, öncelikle teşekkür ederim. O zaman aşağıdaki gibi bir sistem nasıl olur?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    26,2 KB · Görüntüleme: 125
Vatan Bilgisayardan toplamasanız olmaz mı? Ekran kartı hariç diğer bileşenleri Sinerji ve Eksen Bilgisayardan daha uygun fiyata toplayabilirsiniz. Bence benim attığım linkteki sistemi toplasanız daha performanslı olur. Orada işlemci çıkmamış i5 6500 seçiliydi. Siz i3 6100 tercih edebilirsiniz. Ekran kartı ise Asus R9 380 Strix 2GB daha iyi olur. Sapphire ile aynı fiyat zaten.

Ailem internetten almaya çok güvenmediği için Vatan Bilgisayar'ı tercih ediyorum. Aynı zamanda sizin topladığınızın fiyatı şuanki bütçeme birazcık fazla kaçtığı için ondan kaçındım. Ekran kartında Asus daha iyiyse onu tercih ederim. Şuanki sistemi yorumlarsanız da mutlu olurum.

Benim o söylediğim sistemde işlemci i5 6500 olduğu için öyle. i3 6100 seçerseniz sizin topladığınız sistemden daha uyguna geliyor. Sizin topladığınız sistemde hdd'ye 40 tl daha verilip 1 tb tercih edilebilir. Ram fiyatı da aşırı kaçmış. 2133 MHz bulmaya çalışın. Kasa ve Psu'yu aynı marka model beraber alırsanız daha uyguna gelir diye düşünüyorum. ZALMAN Z3 PLUS 600LE 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

O zaman şöyle bir sistem nasıl olur? Ram'in 2133 MHz olması çok fazla etki yaratır mı?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    31 KB · Görüntüleme: 233
Ram'ın ghz'ı çok düşük kaçıyor. CL9 iyi bir gecikme süresi fakat 1333 ghz ona göre düşük kaçıyor.
Ve bana göre PSU ayrıyeten seçilmesi gereken bileşen. Kasaların içerisindeki PSU'ları incelemeden almayın

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı