220 FPS'de kasma hissi

Frame time dostum olay bu zaten frame time kısmını Afterburner'den graph seçeceksin, tek çizgi haline getiriyorsun o kasma hissi o zaman gidiyor.
Tamam hocam bakarım eğer azaltabilirsem ms sana haber veririm belki işlemci ekran kartıyla alakalıdır

Frame time dostum olay bu zaten frame time kısmını Afterburner'den graph seçeceksin, tek çizgi haline getiriyorsun o kasma hissi o zaman gidiyor.
hocam ben programı indirdim ayarlarıda yaptım ama bende grafik gözükmüyor hiçbir şekilde ne yapmam lazım acaba

Son düzenleme:
Tamam hocam bakarım eğer azaltabilirsem ms sana haber veririm belki işlemci ekran kartıyla alakalıdır.

Hocam ben programı indirdim ayarları da yaptım ama bende grafik gözükmüyor hiçbir şekilde ne yapmam lazım acaba.

Onun ayarı Afterburner'de izleyici kısmında frame time yazar onu tikle alt kısmımda kutucuk var orada text yazar onu tıklayıp graph seçmen gerekiyor.

Onun ayarı Afterburner'de izleyici kısmında frame time yazar onu tikle alt kısmımda kutucuk var orada text yazar onu tıklayıp graph seçmen gerekiyor.
he afterburneri kurmak zorundayız yani

hocam yaptım çizgi dümdüz ekran hz sine sabitledim ama bu sefer ince bir dalgalanma ve oyun gecikmesi oldu valorantta

Son düzenleme:
Hocam öyle yapıncada daha fazla kasma hissi yaşadım Battlefield 5 de de denedim aldığım fps altına falan daha fazla kasma hissi yaşattı
Bir yerde yanlış yapıyorsun sanırsam. V-Sync ayarlarını falan kontrol et.

Ne yaptıysam 5msten aşağı düşüremedim eğer sen bir taktik bulabilirsen lütfen beni de aydınlat :)
Bu ms olayı o an ekranda olan karenin ne kadar sürede oluşturulduğu ile alakalı. Aynı zamanda da FPS ile.

Şöyle ki, 1 saniye 1000 ms. 100 FPS demek 10 ms geçtikçe ekrana yeni bir kare geliyor demek. 200 FPS demek her 5 ms geçtiğinde ekrana yeni bir kare geliyor demek.

250 FPS, 4 ms.
500 FPS, 2 ms.

Yüksek ve stabil FPS, ihtiyacın olan şey. Ama stabil olmazsa bu sefer kasma hissiyatı oluşuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı