2220 TL Bütçeli Sistem Toplama

BloodRespect

Hectopat
Merhabalar. Benim adım Ata, yeni bir sistem topladım ve aldım, oyunlarda test etmeden önce önce bir buraya uğramak istedim.

AMD FX(tm)-8150 Eight-Core Processor İşlemci

ASUS M5A97 R2.0 Anakart

16 GB DDR3 RAM

AMD Radeon HD 7850 2GB DDR5 256 Bit Ekran Kartı

Windows 7 Ultimate 64 Bit İşletim Sistemi

Ekran kartında RAM'in önemli olmadığını biliyorum ama ne olur olmaz belki çoklu monitör işlerine girerim diye 2 GB aldım :cool: Benim 2000 tl bütçem vardı üzerine 200 lira daha koyarak 2200 TL'ye aldım bu sistemi, iyi mi yaptım oyunları oynayabilir miyim, oynayabilirsem de hangi ayarlarda ? Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sisteminize Windows 8 64 Bit kurun zira şuan oyun için en donanımlı, son güncellemelere sahip, uyumlu sistemdir kendileri. Diğer konu ise, evet RAM gereğinden fazla olmuş hatta işlemci bile fazla. Bunlar yerine parayı ekran kartına yatırıp daha iyi bir kart alabilirdiniz ama alınmış artık sistem yapacak bir şey yok. Oyunlar derken hangi oyunlar? Genel anlamda Crysis 3 hariç her oyunu Ultra- Hıgh ayarlarda oynayabilirsin.

Teşekkürler,bu arada sisteme oc yapmayı düşünüyorum nasıl yapıldığını biliyorum yapsam bir zararı dokunur mu?

- - - Güncellendi - - -

Bir de birşeye değinmekte fayda var benim monitörümün çözünürlüğü en fazla 1440x900 a kadar çıkabiliyor e haliyle oyunlarıda maalesef bu çözünürlükte oynamam gerekecek,bunu göz önünde bulundurarak 1440x900 çözünürlükte her oyunu ultrada oynar mıyım crysis 3 hariç ?

- - - Güncellendi - - -

İşlemci bile fazla mı? Ne yani i3 mü alsaydım anlayamadım ki ?:confused:

Hayır O.C yapsan bir zararı olmaz.

Evet her oyunu 1440x900 de rahatça oynarsın. Zaten sistemi almışsın kendin oyunları yükleyip gözünle görmen daha sağlıklı olur birde İncele şeklinde yada Test gibi Video çekip konu paylaşırsan ayrı güzel olur sistem toplamayı düşünenler için :)

Hayır İ3 değil fakat FX6100 olabilirdi yada FX6100.

Merhabalar. Benim adım Ata, yeni bir sistem topladım ve aldım, oyunlarda test etmeden önce önce bir buraya uğramak istedim.

AMD FX(tm)-8150 Eight-Core Processor İşlemci

ASUS M5A97 R2.0 Anakart

16 GB DDR3 RAM

AMD Radeon HD 7850 2GB DDR5 256 Bit Ekran Kartı

Windows 7 Ultimate 64 Bit İşletim Sistemi

Ekran kartında RAM'in önemli olmadığını biliyorum ama ne olur olmaz belki çoklu monitör işlerine girerim diye 2 GB aldım :cool: Benim 2000 tl bütçem vardı üzerine 200 lira daha koyarak 2200 TL'ye aldım bu sistemi, iyi mi yaptım oyunları oynayabilir miyim, oynayabilirsem de hangi ayarlarda ? Şimdiden teşekkürler...

Öncelikle hayırlı olsun. Umarım servis yüzü görmeden yıllarca kullanırsın. Seçimlerin çok güzel olmuş. Hemen hemen aynı özelliklerde kasaya sahibiz.

Bende de aynı model ekran kartının Sapphire marka olanı var. Zaten imzada da sistem özelliklerim yazıyor. Sana şöyle anlatabilirim ki ben şuan Far Cry 3, Tomb Raider, Crysis 3, MoH:Warfighter, NFS The Run ve GTA4 gibi oyunları en üst ayarlarda yani oyununa göre ultra, very high, maximum gibi ifade edilen ayarları açarak kasmadan takılmadan ve Mersin gibi sıcak memlekette ısınmadan kaymak gibi oynuyorum. :D İşlemci soğutucusu ile birlikte maximum işlemci 49 dereceyi gördü o da Warfighter oynarken. Şu an için 450 TL bütçe ile alınabilecek en iyi ekran kartıdır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı