23.000₺ laptop önerisi

Şu an, bütçesini uzun yıllar kullanacağı laptop için zorlayan birisi için kesinlikle gereksiz. 16 GB'ın günü dolduğu zaman yapabilir RAM güncellemesini.

Aksine yeni nesil bir cihaz alıyorsa bence 32'ye yatırım yapması mantıklı. DDR5 zaten yüksek bant genişliği sunduğu için 8+16 kullanilabilir mesela en basitinden.

Aksine yeni nesil bir cihaz alıyorsa bence 32'ye yatırım yapması mantıklı. DDR5 zaten yüksek bant genişliği sunduğu için 8+16 kullanilabilir mesela en basitinden.
32'ye yatırım yapması mantıklı tabi ki ama şuan için değil bence. Şayet ileride değiştirilemeyen ekran kartı ve işlemci gibi parçalardan feragat edip o fiyat farkını RAM'e vermeye gerek yok diye düşünüyorum. Şuan bütçeyi zorlayacak kısımların kasa ve sağutma kalitesi, ekran kartı ve işlemci olması gerek. RAM takviyesi ileride de yapılır.

32'ye yatırım yapması mantıklı tabii ki ama şu an için değil bence. Şayet ileride değiştirilemeyen ekran kartı ve işlemci gibi parçalardan feragat edip o fiyat farkını RAM'e vermeye gerek yok diye düşünüyorum. Şu an bütçeyi zorlayacak kısımların kasa ve sağutma kalitesi, ekran kartı ve işlemci olması gerek. RAM takviyesi ileride de yapılır.

Zaten cihazı aldıktan sonraki duruma göre konuşuyorum, yoksa RAM'den dolayı işlemci ekran kartı gibi parçalardan vazgeçilmez tabii ki de. Zaten alıntılayıp gereksiz dediğiniz mesaj da aldıktan sonrası için konuşuyordu.

Ben de bu cihaza bakıyordum. MUX Switch var mıdır çok emin değilim. Şunu alsanız durumunuz olduğunda da 2x16 RAM taksanız tadından yenmez. Elime para geçtiğinde bunu yapmayı planlıyorum.

Geri
Yukarı