23-24K programlama icin laptop onerisi

Linuxginar

Gigapat
Makaleler
6
Yer
Izmir
Hocalarim MacBook Air dusunuyorduk ancak ogrenci indirimi ile alacaktik. Fakat RAM ekletmek ozel konfigurasyon sayildigindan 4-12 hafta arasi teslim ediliyor, o sürede zam gelirse de farki odetiyorlar. Dolayisiyla riske girmeyi dusunmuyoruz.

Islemcisi guclu, 16 GB RAM'li (toplam 23-24K olacak sekilde yaninda 8 RAM alabilecegimiz bilgisayarlar da olabilir) ekran karti da CS:GO, dusuk orta ayar GTA 5 gibi oyunlarda uzmeyecek bir bilgisayar ariyoruz.

Tavsiyeleriniz icin cok teşekkürler.

Hocalarim MacBook Air dusunuyorduk ancak ogrenci indirimi ile alacaktik. Fakat RAM ekletmek ozel konfigurasyon sayildigindan 4-12 hafta arasi teslim ediliyor, o sürede zam gelirse de farki odetiyorlar. Dolayisiyla riske girmeyi dusunmuyoruz.

Islemcisi guclu, 16 GB RAM'li (toplam 23-24K olacak sekilde yaninda 8 RAM alabilecegimiz bilgisayarlar da olabilir) ekran karti da CS:GO, dusuk orta ayar GTA 5 gibi oyunlarda uzmeyecek bir bilgisayar ariyoruz.

Tavsiyeleriniz icin cok teşekkürler.
İşlemcisi güçlü ekran kartı 3060 olsa daha iyi olurdu ama 3050 ti de çok üzecek ekran kartı değil.

Hocam islemcisi guclu olmasi gerek fakat macOS'ten de ayrildigimda oyun oynarim diye dusundum. Ultrabook dusunmuyoruz o yuzden.
Konu Gaming Laptop kategorisinde olmayınca ve daha önce Mac baktığınız için ultrabook almayı düşünüyorsunuz sandım. Arkadaşın attığı model iyi. Bir de Monster var daha büyük ekranlı:

Teşekkür ederim hocam isinma sorunu falan yok degil mi Abra'larda?

Atılan model Clevo kasa olması lazım uzak durun. Bu modele bakın.

Tesekkur ederim hocam isinma sorunu falan yok degil mi Abra'larda?
Yeni seride durum nasıl bilmiyorum. Eski seride arkada yeşil çizgi bulunan modeller ısınıyordu. Attığım modeldeki fan çıkışları da eski serinin ısınmayan kasa tipinde kullanılana benziyor ama emin değilim.

Atılan model Clevo kasa olması lazım uzak durun. Bu modele bakın.
İkisi de tongfengmiş.

Yeni seride durum nasıl bilmiyorum. Eski seride arkada yeşil çizgi bulunan modeller ısınıyordu. Attığım modeldeki fan çıkışları da eski serinin ısınmayan kasa tipinde kullanılana benziyor ama emin değilim.

İkisi de tongfengmiş.

Kenarları havada duran modeller Clevo diye hatırlıyorum ama attığım modelin tongfang olduğunu eminin.

Yeni konular

Geri
Yukarı