23.5" 75 Hz 1 ms monitör alınır mı?

Hocam 75 Hz 1 ms almak yerine üstüne biraz daha para ekleyerek 144 Hz 1 ms ıps&va panel bir monitör almanızı tavsiye ederim. Hikayeli oyunlarda 60 Hz yeterli olacaktır fakat renk kalitesi açısından minimum VA panel tercih edilmeli tabii panelin kalitesi de önemli rekabetçi oyunlarda ise hala 60 Hz ile oynayan oyuncu sayısı mevcut fakat 144 Hz büyük bir avantaj olacaktır. 23,5 inç ise gayet iyi bir boyut. Benim tavsiyem 75 Hz almak yerine biraz daha para ekleyerek 144 Hz almandan yanadır hocam.

Hocam bu monitörde TN panel var.

Hocam bu monitörde TN panel var.

Hocam 75 Hz TN panel monitör e 800 TL verilmez almayın üstüne para ekleyip 144 Hz alın TN panel monitörlerde ghosting çok az seviyede olur bu sayede FPS oyunlarında daha akıcı bir görüntü alırsınız fakat 144 Hz in etkisi kat kat daha büyüktür. TN panelde renkler de çamur gibi olduğu için hikayeli oyunlarda sıkıntı çekersiniz.
Hayır renk kalitesinden feragat edersen biraz GN650b var renkler çok iyi değil ancak TN'den de çok daha iyi.

Hocam aynı seviyede TN panel bir monitör 1300 TL'ye alınabiliyor eğer Full rekabetçi oyun oynanacaksa TN daha mantıklı bunun dışında tabii ki IPS kat ve kat daha iyi renk kalitesi olarak.

Hocam 75 Hz TN panel monitör e 800 TL verilmez almayın üstüne para ekleyip 144 Hz alın TN panel monitörlerde ghosting çok az seviyede olur bu sayede FPS oyunlarında daha akıcı bir görüntü alırsınız fakat 144 Hz in etkisi kat kat daha büyüktür. TN panelde renkler de çamur gibi olduğu için hikayeli oyunlarda sıkıntı çekersiniz.

Hocam aynı seviyede TN panel bir monitör 1300 TL'ye alınabiliyor eğer Full rekabetçi oyun oynanacaksa TN daha mantıklı bunun dışında tabii ki IPS kat ve kat daha iyi renk kalitesi olarak.

200TL civarında fark var onu veren onu da verir.

Hocam ben arkadaşa zaten IPS bir monitör öneriyorum arkadaş hem hikayeli hem FPS oyunları oynayacağını söylüyor TN panel bir monitörle hikayeli oyun oynamak işkence gibi, renkler sulu boya gibi resmen.

Hocam bu monitörde renk değiştirme ayarı var, "film, oyun" vs. hikayeli oyunlarda değiştirsem iyi görür müyüm?

Hocam bu monitörde renk değiştirme ayarı var, "film, oyun" vs. hikayeli oyunlarda değiştirsem iyi görür müyüm?

Hocam pek fazla fark etmez aşağı panellerin renk kaltesini bırakıyorum, kararı siz verin.
İps.jpeg

Geri
Yukarı