23 yaşında saç beyazlaması normal mi?

thebigboss

Hectopat
Arkadaşlar 23 yaşındayım ocakta 24 yaşına gireceğim fakat canımı sıkan bir durum var. Bundan 1-2 sene öncesine kadar saçlarımda 1 tane bile beyaz saç yoktu. Fakat son zamanlarda saçımın sağ tarafında 4-5 tel kafamın üstüne 1 tel solumda ise 4-5 tel aynı şekilde beyazlık fark ettim aylardır moralim bozuk. Saçlarım normal bir insana göre aşırı derecede siyah bu yüzden daha çok dikkat çekiyor. Beyazlamasının nedenini çözemedim. Genetik, stres ve yetersiz beslenme diyorlar ama çoğunlukla yetersiz beslenme olduğunu söylüyorlar. Son 1 senedir bayağı kilo verdim yeterince beslenemiyorum acaba ondan dolayı mı? Sakallarımda 1 tel beyazlık yok sadece saçlarımda var.

Dengeli beslenme yapın. Sağlığınız için. Saçınız için sebep yetersiz beslenme veya yüksek strese bağlı olabilir. Akrabanızda da aynı durum olduysa genetik olabilir. Yapabileceğiniz en iyi şey dengeli beslenme ve "sınav haftasındasınızdır stresi vardır." Bu tarz olaylardan uzak durun. Ya da sakin olmaya çalışın. Beyazlayan saç için bir doktora gözükmeniz en tatmin edici yanıtı almanızı sağlayacaktır.
Bu linkte kaloriye girmiş. Özetle her şeyi yiyin burda yazan ama azar yiyin. Örneğin Bugün meyve yarın sebze gibi.

Arkadaşlar 23 yaşındayım ocakta 24 yaşına gireceğim fakat canımı sıkan bir durum var. Bundan 1-2 sene öncesine kadar saçlarımda 1 tane bile beyaz saç yoktu. Fakat son zamanlarda saçımın sağ tarafında 4-5 tel kafamın üstüne 1 tel solumda ise 4-5 tel aynı şekilde beyazlık fark ettim aylardır moralim bozuk. Saçlarım normal bir insana göre aşırı derecede siyah bu yüzden daha çok dikkat çekiyor. Beyazlamasının nedenini çözemedim. Genetik, stres ve yetersiz beslenme diyorlar ama çoğunlukla yetersiz beslenme olduğunu söylüyorlar. Son 1 senedir bayağı kilo verdim yeterince beslenemiyorum acaba ondan dolayı mı? Sakallarımda 1 tel beyazlık yok sadece saçlarımda var.

Bahsettiğiniz sebeplerdende olabilir bende de var dert etmeyin eğer ırsi olarak yoksa stresten olma ihtimali yüksek benimki stresten mesela hayat şartları.

Hocam ben 14 yaşındayım fakat 15 civarı beyaz tel var saçımda. Gözle görülüyor. Aileden geçen genetik bir şey de olabiliyor, ki bende olan durum da genetik.

Yeni konular

Geri
Yukarı