231.000 sıralama için tercih listesi nasıl olmalı?

Adam eşit ağırlıktan tercih yapacak, mühendisliklerden bahsetmeye gerek yok. Sonuçta mühendis olmak istemiyor. "çok iyi üniversite olmadıkça" diyorsun fakat adam Bitlis bilmem ne üniversitesine gitmiyor sonuçta. Üç beş "iyi" üniversite harici kimse okumasa durum vahim. 10 yıl yerinde sayacak değil ya kendini geliştirirse yükselir ya da konumundan memnunsa kıdem dolayısıyla maaşı artar. 50 yaşına kadar aynı pozisyonda kalsa bile asgari ile çalışmayacak.

İyi misiniz? Başka bölümlerde de maaş yok diyorsunuz ben de zaten konu bu değil ama var diyorum ne alaka diyorsunuz. EA'da YBS mezunları da yazılımda kendini geliştirdiyse iyi paralar alabiliyorlar nesini anlamak istemiyorsunuz? Ayrıca İstanbul'da okumak istiyorum demiş ve İstanbul Üniversitesi arkadaşın sıralamasının altında. Sanki kesin oraya gidecekmiş gibi diyorsunuz. İstanbul'da bir sürü adını bilmediğimiz üniversite var. Ayrıca işletme mezunu musunuz? Yazdıklarımı işletme mezunu birine sordum o da benzer fikirlerde ancak siz dünyanın en iyi bölümü gibi lanse ediyorsunuz da :D

İyi misiniz? Başka bölümlerde de maaş yok diyorsunuz ben de zaten konu bu değil ama var diyorum ne alaka diyorsunuz. EA'da YBS mezunları da yazılımda kendini geliştirdiyse iyi paralar alabiliyorlar nesini anlamak istemiyorsunuz? Ayrıca İstanbul'da okumak istiyorum demiş ve İstanbul Üniversitesi arkadaşın sıralamasının altında. Sanki kesin oraya gidecekmiş gibi diyorsunuz. İstanbul'da bir sürü adını bilmediğimiz üniversite var. Ayrıca işletme mezunu musunuz? Yazdıklarımı işletme mezunu birine sordum o da benzer fikirlerde ancak siz dünyanın en iyi bölümü gibi lanse ediyorsunuz da :D
EA özelinde konuşuyorum, EA bölümlerinden mezun olup asgari ücret dışında parayla başlandığını görmedim. Ancak staj gibi pek çok deneyimi varsa biraz iyi başlatıyorlar. Açıkçası YBS'yi bilmiyorum ama onun da başlangıcı iyi paralarla olmuyor, geliştirmesinden bahsetmiyorum. Başlangıçtan bahsediyorum.

Kesin gidemezse diye başka üniversiteleri de yazmasını söyledim, okuyun. Adını bilmediği başka üniversiteler değil bunlar, o kadarını da söylememe gerek yok diye düşünüyorum.

İşletme mezunu değilim ama EA ve sözel mezunu çoğu kişi, akademisyenler dahil, işletmenin şu an en iyi seçenek olduğunu ve diğer bölümlerin önünün o kadar da açık olmadığını düşünüyor. Sosyolojiymiş, felsefeymiş vs. bunun gibi bölümlerin anlamı yok. Ancak YBS istisna olabilir o kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı