Tercih listesi nasıl olmalı?

mkataturk

Hectopat
Makaleler
1
Sıralamam tam 131.500, istediğim bölüm 167.000 ile kapatmış ve bu bölümü kesin istiyorum. O yüzden ilk başa yazdım. Altına da 5 tercih daha yazdım. Fakat tercih tavisiyelerinde ilk sıraya gelmesi muhtemel olmayan istediklerinizi yazın diyorlar ama ben zaten bu bölümü istiyorum, başa yazmamda bir yanlışlık var mı sizce? Yani bir sıkıntı olmazsa garanti gelir diye düşünüyorum. Sözel bölüm zaten ne olabilir ki değil mi?

Günceldir

Son düzenleme:
Neyi sorduğunu tam anlamadım, bu bölümü o üniversitede çok istiyorsan en üste yaz. Tercih listesinin üstüne gelmesi muhtemel olmayan şeyleri yazın denmesinin sebebi aynı bölümün daha iyi üniversitelerde çıkma ihtimali. Hani belki bu sene iyi bir üniversite düşüş yaşar ve siz girersiniz diye, çıkmazsa da bir şey kaybetmiyorsun yine kendi puanındakine gidiyorsun.
Siz üniversitede ve bölümde kararlıysanız 1. sıraya yazın.

Neyi sorduğunu tam anlamadım, bu bölümü o üniversitede çok istiyorsan en üste yaz. Tercih listesinin üstüne gelmesi muhtemel olmayan şeyleri yazın denmesinin sebebi aynı bölümün daha iyi üniversitelerde çıkma ihtimali. Hani belki bu sene iyi bir üniversite düşüş yaşar ve siz girersiniz diye, çıkmazsa da bir şey kaybetmiyorsun yine kendi puanındakine gidiyorsun.
Siz üniversitede ve bölümde kararlıysanız 1. sıraya yazın.
Öyle yapcağım o zaman.

Geri
Yukarı