24 ay taahhütlü interneti iptal ettirmek

377756

Hectopat
Merhaba. Ben 2014'ten beri Kablonet kullanıyorum. TurkNet'e geçmek için paketi iptal etmek istiyorum. İnternette 12. ayını geçmiş sözleşmelerin cayma bedeli ödemeden fesh edilebildiğini okudum. İzlemem gereken yolu, çıkabilecek cezayı veya sorun oluşup oluşmayacağı hakkında bilginiz var mıdır?

IMG_20220525_103716.jpg

Yok diyenlere bakmayın böyle bir şey var. Türk Telekom işi sürekli yokuşa sürecektir. Ama hakkınızı aramanız lazım. 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun 52. madde 4. fıkrada açıkça yazılmış. Hatta Aydın Ağaoğlu'nun videosu var bu konu ile alakalı. 2:15 civarından sonrasını izleyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

>>Abonelik sözleşmeleri

(4) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir.

Kaynak:

Yok diyenlere bakmayın böyle bir şey var. Türk Telekom işi sürekli yokuşa sürecektir. Ama hakkınızı aramanız lazım. 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun 52. madde 4. fıkrada açıkça yazılmış. Hatta Aydın Ağaoğlu'nun videosu var bu konu ile alakalı. 2:15 civarından sonrasını izleyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

>>Abonelik sözleşmeleri

(4) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir.

Kaynak:

Çok zorluk çıkartacaklar gibi duruyor. Kablonet'in diğer firmalardan daha az kurnaz olduğunu düşünsem de 11 ay beklemem daha mantıklı. Hem TurkNet fiber internet'de getirebilir, merkezi bir yerde yaşıyorum. Aklımdaki tek soru yasalarda yazmasına rağmen ISS'lerin nasıl hala 24 ay taahhüt ile satış yapabildiği.

>>Abonelik sözleşmeleri

Kaynak:

THH ödetiyor diyorum sen ne diyorsun... Öyle bir ülkedeyiz ki kendi kanunlarını uygulayamıyor. THH bile seni haklı bulmazken daha ne diyorsun?

Ben 23 Haziran'da bitecek olan taahhütümü bile 22 Haziran gibi üyelik iptalimi gerçekleştirerek cayma bedelsiz kapatabiliyorum. Ki 1 senedir falan havadan kullanmadığım şeye para vermek zorundayım daha fazlasını cayma bedeline vermemek için. Adı üstünde caydırma bedeli :)

Yeni konular

Geri
Yukarı