24 Mbps İnternetim Var Fakat 16 Mbps Geliyor

Muammer Bey

Hectopat
İyi forumlar dün yani 9 Nisan tarihinde 12 Mbps ADSL olan internetten, 24 Mbps VDSL internete geçtik fakat 24 Mbps yerine 16 Mbps internet geliyor hatta bazen 15 geliyor.
Aynı şekilde kopmalar başladı VDSL geçtiğimden beri dün 9 kere koptu yani bize böyle söylendi.
Superonline'ı arayıp sorduğumuzda ise ekibin bakacağını söylediler dış hatta sıkıntı yok iç hatta sıkıntı var dediler biraz önce yani saat 9 gibi tekrar aradık fakat yine aynı şekilde ekip bir daha baksın dediler. Ekip TT ekibi şimdi ise aklıma geldi hat değerlerine bakmak tam bir şey anlayamadım fakat anladığım kadarıyla kopma olması normal gibi yani hat değeri düşük ve maksimum 21 Mbps internet alabiliyorum gözüküyor değerler aşağıda var fakat ben paketi alırken bana 24 Mbps VDSL destekliyor dendi, aynı şekilde modem de destekliyor kendim baktım ayrıca bir de bana bir elektrikçi bulup iç hatlara baktırmamı söylediler yani sanırım bu adamlar elektrikçi ile anlaşmalı teknik ekip falan hak getire neyse kısacası bana denen kopma var kopmaya bağlı hız düşüşü var. Aynı şekilde ekip bakınca düzelecek dendi düzelen bir şey yok hız testi ve fotoğrafları aşağıya bırakıyorum yardım edenlere çok teşekkürler şimdiden.

İnternet hız.PNG

Hat değerleri.PNG

Hat zayıflaması yüksek 24 mbps almanızın imkanı yok. Daire içi kabloları yenilemenizde fayda var. Bu değerler ile kopmadan kullanabiliyorsanız şanslısınız. Hatta tanımlı gelen 18 mbps.

Kabloların kaldırdığı zaten 21 Mbit. 18'e sabitlenmiş internetiniz. SNR yani akım çıkış gücü çok düşük. Kopmaların sebebi bu. Hızı düşürmeleri lazım kopma problemi yaşamamak için.

Altyapı anormal kötü ama. Bina içerisindeki kablolamayı kontrol ettirin bence.

Müşteri hizmetlerini ara benim 4mbs internetim var 40kbs geliyor ama maalesef Türk Telekom müşteri hizmetlerindeki IQ suz arkadaşlar sorun yok diyor kabloya bak diyor Turkcell'de şansını dene :D.

Daha önce hiç 24 mbps değerlerini gördünüz mü?
Hayır en yüksek 16
Hat zayıflaması yüksek 24 mbps almanızın imkanı yok. Daire içi kabloları yenilemenizde fayda var. Bu değerler ile kopmadan kullanabiliyorsanız şanslısınız. Hatta tanımlı gelen 18 mbps.
Peki bunu nasıl yapabilirim kendim yapabilirmiyim yoksa Superonline yardımcı olurmu ücret karşılığı
Kabloların kaldırdığı zaten 21 Mbit. 18'e sabitlenmiş internetiniz. SNR yani akım çıkış gücü çok düşük. Kopmaların sebebi bu. Hızı düşürmeleri lazım kopma problemi yaşamamak için.

Altyapı anormal kötü ama. Bina içerisindeki kablolamayı kontrol ettirin bence.
Kablolama kendim yaptırtsam elektrikciye kaça patlar Cat 6 kablo ile yapmak lazım sanırım bu şekilde hızım değişir mi yani bir sıkıntı olur mu daha doğrusu sorun kablo ile mi alakalı yoksa direk bina hattı ile mi

Son düzenleme:
Bende HiperNet müşterisiyim. Saha dolabı evimin önünde duruyor. Hat değerlerim;

Dosya Ekleri

• Opera Anlık Görüntü_2020-04-11_014729_192.168.1.1.png
    Opera Anlık Görüntü_2020-04-11_014729_192.168.1.1.png
    11,1 KB · Görüntüleme: 286

Geri
Yukarı