Çözüldü 24 saat boyunca FurMark ve Prime95 testi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xNereY

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI GTX 1660 Super Gaming X | AMD Ryzen 3500X | Gigabyte B450M S2H | GSkill (8x2) 16 GB 3200 MHz | WD Blue 1 TB - WD Blue SN570 500 GB | Corsair Spec-Delta RGB / Corsair 550W 80+ PSU
Selamlar, yeni aldığım sistem için stres testi yapmak istiyorum. Şu videoyu izlediğimde yirmi dört saat boyunca FurMark ve Prime95 testi yapılmasını öneriyor, yirmi dört saat boyunca işlemciyi ve ekran kartını tam yükte çalıştırmak bana sakıncalı geldi maksimum iki saat yeterli gibime geliyor, siz ne düşünüyorsunuz yirmi dört saat tam yükte çalıştırmak gerekli mi? (İşlemci soğutucum stok, Gaming X model ekran kartım bulunuyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
24 saat ne ya? 1 saat bile çok. Birer saat o testleri yaptıktan sonra Memtest86 yapın yeterli.
İşlemci yeteri kadar ısınıp o ısıda belli bir süre durmadığı sürece pek bir anlamı olacağını zannetmiyorum.
İşlemci kolay arıza çıkaran bir parça değil. Sorun varsa ekran kartında veya RAM'de olur genelde ve 1 saat sonunda bal gibi de belli olur.

RAM için de Memtest86 yapması lazım zaten.

Kırk dakika oldu ve Coil Whine sesi duyuyorum, çok rahatsız edici değil çok ince ve çok kısık sesli ya da fanlar onu susturuyor. Ne yapmamı önerirsiniz? :(

Coil Whine kaçınılmaz bir gerçek şu sıralar. Rahatsız etmeyecek kadar az demişsiniz. Kulaklık takarsanız fark etmezsiniz bile.
İleriki dönemde ses artar mı yoksa böyle kalmaya devam eder mi?

Ekran kartınız ne? Kasanız ne? Ayrıca 40 dakika olmuş. Testi durdurun biraz dinlendirdikten sonra diğer teste geçin.

İleride çok artacağını sanmam. Değişime gönderseniz bile yine CW olan ekran kartı gelir büyük ihtimal.

MSI 1660 Super Gaming X ve Corsair Delta RGB kullanmaktayım. Ek olarak Ryzen 5 3500X işlemci, Gigabyte B450M S2H ve G.Skill 3200MHz CL16 8x2 RAM bulunmakta.

Hayırlı olsun. :D.

Gaming X modellerinin çoğunda CW oluyor yapacak bir şey yok. Rahatsız edici değilse ileride de çok artmaz bence öylece kullanın.
Gaming X'de CW olduğunu bilerek soğutma performansının başarısından dolayı aldım, sesi ileride artıp çok rahatsız etmesin yeter, şu an kulağımı kasaya yaklaştırıp fan boşluklarından dinlemediğim sürece neredeyse duyulmuyor.
Prime95 ile kaç derece olması gerekli ideal olarak şu an seksen beş dereceye ulaşmış durumda da? Stok soğutucu bulunmakta.
@MisakiTaro testleri yaptım, bir sorun çıkmadı. Yarın monitörümü Vatan'a gidip değiştirdikten sonrasında ise Memtest86'yı yapacağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı