240 FPS vermeyen oyun için 240 Hz monitör alınır mı?

Bir önceki mesajda belirttim. "Senkronizasyon"u açmadığınız müddetçe monitörün Hz değerinin altına düşse de problem olmaz gene monitörünüzün desteklediği kare sayısına kadar görürsünüz. Fakat senkronizasyonu açtığınızda sisteminizin belirlenen fps altına düşmesi durumunda görüntüde kasma/donmalar meydana gelir.
Senkronizasyon dediğiniz ne freesync mi?

Neden sıkıntı olsun anlamıyorum şimdi sizin sisteminiz 180-190 FPS oynatıyorsa 240Hz monitörünüz oldugunda o kareleri görebileceksiniz sonuçta ama 144Hz ile bunu yapamayacaksınız. Üstelik sadece oyun olarak düşünmeyin internette gezerken normal kullanımda falan 240Hz gayet hoş gözükür hem de ileride bir gün sisteminizi güncellerseniz bir daha monitör alma ihtiyacınız kalmaz.

Neden olmasın? 144Hz monitör aldım ikisini de test ettim oyun yağ gibi akıyor 240Hz olan monitörde tam 240FPS alamadığımda zaten 240Hz olarak göstermiyor akıcılıkda bariz azalma oluyor. 240Hz monitörde oynarken 200'e 190'a düştüğünde akıcılık gittiği hissediliyor
144Hz monitörde 240-250 FPS almanın akıcılıgı daha fazla...

Neden olmasın? 144Hz monitör aldım ikisini de test ettim oyun yağ gibi akıyor 240Hz olan monitörde tam 240FPS alamadığımda zaten 240Hz olarak göstermiyor akıcılıkda bariz azalma oluyor. 240Hz monitörde oynarken 200'e 190'a düştüğünde akıcılık gittiği hissediliyor

Ben 280Hz kullanıyorum daha önce 144Hz TN kullandım hiç söylediğin gibi bir durum yok olsa olsa senin aldığın model ile alakalıdır.

G-sync/freesync kullanmıyorum bu arada not düşeyim, ayrıca monitörün yenileme hızını hep en yüksekte tutuyorum. Sana da aynısını yapmanı öneririm.

240Hz panellerin çoğunda yenileme hızı düştükçe giriş gecikmesi artar bunu aklında tutman önemli gidip atıyorum 240Hz bir panelde 144 FPS alıyorsun diye 144Hz oynamaktansa 240Hz ayarlayıp 144 FPS almak daha iyi.

Senin bir önceki konunu hatırlıyorum ölü pikselden şikayet ediyordun tavsiyem ikinci el bakman ya da gidip görerek alman yönünde.

Son düzenleme:
Sesli güldüm.

Merhaba, R5 3600X işlemci, RX 5600XT ekran kartı, ve 16 GB 3600MHz RAM'e sahibim.
Monitör alacağım Valorant oyunun da PC bazı haritalarda tam 240FPS vermiyor.
240Hz monitör almak için en az 240FPS ve üzerini mi almam gerekiyor input lag, takılma vesaire olmaması için?
Sıkıntı olur diyorsanız 144Hz alacağım ona göre.
240 alın, sonuçta sadece Valorant oynamayacaksınızdır herhalde, 240hz alabiliyorsanız alın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı