240 Hz vs 165 Hz arasında çok fark var mı?

• Konuyu başlatan gvg1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 15B
165 Hz ile 240 Hz arasındaki farkı anlaman çok mümkün değil. Eğer hıza bağlı bir oyun oynuyorsan ve 240 FPS -üstü- alıyorsan 240 Hz monitör senin işini fazlasıyla görür. 240 FPS ve üstü bir değerde FPS alıyorsan, 165 Hz monitör alsanda olur.
Anlamak nasıl mümkün değil? Hiç denedin mi de yorum yapıyorsun?

165 Hz ile 240 Hz arasındaki farkı anlaman çok mümkün değil. Eğer hıza bağlı bir oyun oynuyorsan ve 240 FPS -üstü- alıyorsan 240 Hz monitör senin işini fazlasıyla görür. 240 FPS ve üstü bir değerde FPS alıyorsan, 165 Hz monitör alsanda olur.

165Hz ile 240Hz monitör kullanan birisi olarak farkı ben anlayabiliyorum? Evet 60Hz'den 165'e çıkmak kadar değil ancak biraz daha akıcı olduğu bariz görünüyor.

Aradaki farkı anlayacak kişiler var ama siz aradaki farkı anlayamayabilirsiniz de. Maliyet konusunda sizi zorlayacaksa değeceğini sanmıyorum, tabii bu benim görüşüm.

Kasamda 165 Hz kullanıyorum laptopumda 240Hz. Ve fark bayağı var örneğin Valorant'ta bayağı hissediliyor ancak benim laptoptaki ekranım 240Hz e 3ms. Kasadaki 165 Hz e 1 ms.

Tam da Valorant için ekran ararken bu yorumu gördüm. Bu arada laptopa mı ekran bağlıyorsun? Yoksa laptopun kendi ekranı mı 240?

Geri
Yukarı