2400 MHz RAM'e Overclock Yapılır mı?

AtakanGuney

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, yukarıda da belirttiğim gibi sizce 2400MHz RAM'e overclock yapılır mı?

Sistem özelliklerim:
  • Asus B250F anakart
  • i5 7500 işlemci
  • GTX 1060 3 GB ekran kartı
  • 8GB 2400MHz Corsair RAM
  • 650W power supply

Ramlere overclock yapılabilir ancak anakartın 2400Mhz'de sınırlanmış İntel chipset sınırlamasından dolayı. Asus'un sitesinden baktım.

Anakartın kendi sitesinde belirtiliyor ama bu overclock olamayacağı anlamına gelmiyor çünkü geçenlerde başıma anakartım ve ramlarım desteklemediği halde overclock yaptım ve gayet stabil şu an.

RAM, desteklemediği frekansa OC olabilir mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    11,7 KB · Görüntüleme: 62
Anakartın kendi sitesinde belirtiliyor ama bu overclock olamayacağı anlamına gelmiyor çünkü geçenlerde başıma anakartım ve ramlarım desteklemediği halde overclock yaptım ve gayet stabil şu an.

RAM, desteklemediği frekansa OC olabilir mi?

Tabii ki olabilir fakat önermediğim ve desteklemediğim bir yoldur. Uğraşacak kişi bilgi değilse sorunlarla karşılaşabilir ki zaten önerilmeyen bir yöntemi uygulayacağı için 2 kat problemli bir durum oluşabilir. Birkaç parçasına elveda demek istemez kimse.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı