2400 MHz RAM'ı overclocklama

Astrous

Decapat
Elimde Corsair vengance 2400MHz CL16 RAM bulunmakta. Bu RAM'ı en fazla kaç MHz'ye çıkartabilirim? X.M.P ile 2999 MHz yapanları gördüm sizce 3000 ya da 2800 civarı overclock yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu çok bizcesi sizcesi olan bir konu değil güvenli bir voltajda çıkabileceğiniz en yüksek stabil frekansı bulmanız gerekir. Ram overclock u sıkıntılı bir iş tamamen stabil olduğunu anlamanın bir yolu yok.

Arkadaşlar voltaj vermeden xmp profilleri ile hafif hafif arttırdım 3000 de hata verdi bios pilini söküp taktım 2933 MHZ sorunsuz çalışıyor.
Arkadaşlar voltaj vermeden xmp profilleri ile hafif hafif arttırdım 3000 de hata verdi bios pilini söküp taktım 2933 MHZ sorunsuz çalışıyor.
Arkadaşlar şuanda fps testini yaptım ve şok oldum pubg ultrada drop yiyordum ultrada 70 FPS alıp 50 FPS hatta 30 FPS görüyordum ve şuan inanılmaz bir şekilde FPS arttı ortalama 90 en düşük 75 FPS gördüm . Şunu demek isterim ki ryzen için RAM çok ama çok önemli.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı