240mm sıvı soğutucu vs 360mm sıvı soğutucu

• Konuyu başlatan RPM
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 126
  • Görüntüleme 7B
Corsair H115i kullanıyorum memnunum. Gayet sessiz. Oyun vs girmediğim sürece bir fan sesi yapmıyor. 3700x kullanıyorum işlemci. Bundan önce 5 GHz OC'li FX8350'yi de bu soğutucu ile soğutmuştum.

3 Pin ARGB bağlantıları her fan için ve pompadan çıkan bunları birbirlerine geçiriyorsunuz sonra tek bir RGB portuna bağlıyorsunuz

Hocam pompa ve fanların ARGB pinlerini çoklayıcıya taktıktan sonra çoklayıcıyı ARGB portuna takmam gerekmiyor mu?

Hocam pompa ve fanların ARGB pinlerini çoklayıcıya taktıktan sonra çoklayıcıyı ARGB portuna takmam gerekmiyor mu?

Evet galiba biraz karışık anlattım :D.Fan ve pompadan 1dişi 1 erkek olmak üzere ARGB girişi var hepsini tek birdişi veya erkek haline gitirip anakarta bağlıyorsunuz.
Orada RGB dediğim için yanlış anlaşılmış özür dilerim ARGB portuna bağlantısı yapılacak.

Evet galiba biraz karışık anlattım :D.Fan ve pompadan 1dişi 1 erkek olmak üzere ARGB girişi var hepsini tek birdişi veya erkek haline gitirip anakarta bağlıyorsunuz.
Orada RGB dediğim için yanlış anlaşılmış özür dilerim ARGB portuna bağlantısı yapılacak.
Şimdi oldu. :D

Ayrıca ekleme yapayım.

Corsair H100i Pro ve H115i Pro modelleri şuan 1300 TL civarına bulunabiliyor. 2 üründe de ML serisi RGB fan kullanılıyor. ML serisi hakkında biraz araştırma yaparsanız değerli bir fan olduğunu görürsünüz.

Kısaca 900 TL civarı USB'siz modele vermektense 1300 TL civarı Corsair alırım ben.

Hepinize teşekkür ederim.

Anladığım kadarıyla:

Pompayı 4 pin pump pinlerine takıyorum.

Pompanın ARGB kablosunu çoklayıcıya takıyorum.

Fanlarınn ARGB girişlerini de çoklayıcıya takıp çoklayıcıyı anakarttaki 3 pin ARGB girişine bağlıyorum.

Fanları PWM çoklayıcıya bağlayıp CPU fan pinlerine takıyorum, doğru mudur?

Bu arada kutu içerisinden çıkan ARGB çoklayıcıya en fazla kaç bağlantı yapılabiliyor?

Ayrıca kutu içinden hem ARGB çoklayıcı hem de PWM çoklayıcı çıkıyor değil mi?

@Shuichi Tatsuo @EfeOsman @nevtugardic.

Mesela Türkiye'de da dışında hiçbir yerde görmediğim bir AiO kullanıyorum ben. İsmi XPG levante çoğu kişinin almaktan çekineceği, Türkiye'de incelemesi olmayan bir soğutma. Fakat gerçekten fiyatını hak ediyor. Ryzen 5 3600 4.4GHz 1.35V BIOS OC ile boşta 35 derece yükte ise 72 dereceyi geçmiyor. Ayrıca fanları, radyatörü ve pompası ayrı kaliteli. Yanında güzel bir termal macun ile geliyor. Sonuç olarak gayet iyi soğutan, bol ışıklı ve fiyatını hak eden bir sıvı soğutma. Tavsiye ederim.

Geri
Yukarı