24GN650-B Işık Sızması

Buğra's

Kilopat
Makaleler
3
IMG_20210914_205915_9.jpg

Öncelikle görseli bırakayım ve zifiri karanlık olduğunu belirteyim bu aşırı bir durum mu? Değişim yapmalı mı? Burada aşırı bariz ama normalde bu kadar keskin seçemiyorum. Yani kameranın etkisi de var bayağı sanırım ya da ben körüm :D

@LaMorte

"1600 TL'ye monitör önerisi" adlı konunuzda FPS türüne odaklı, yani iyi bir tepkime veren bir bir monitör. Bu yüzden bütçe içinde siyah eşitliği biraz arka planda kaldığından önemsiz bir detay. Zaten pek de fark edilmez.

Parlaklık %100'de ise IPS Glow testi oluyor. Tam parlaklık değil de yarım ve altı ise ışık sızması testi olur.
Işık sızması olarak yorumlayarsal(abartısını biliyorum) eh işte denebilir. Orta altı bir performans gösterse de monitörün amacı bu değil.

"1600 TL'ye monitör önerisi" adlı konunuzda FPS türüne odaklı, yani iyi bir tepkime veren bir bir monitör. Bu yüzden bütçe içinde siyah eşitliği biraz arka planda kaldığından önemsiz bir detay. Zaten pek de fark edilmez.

Parlaklık %100'de ise IPS Glow testi oluyor. Tam parlaklık değil de yarım ve altı ise ışık sızması testi olur.
Işık sızması olarak yorumlayarsal(abartısını biliyorum) eh işte denebilir. Orta altı bir performans gösterse de monitörün amacı bu değil.
Parlaklık değeri %100'dü. Şu an 50 civarına çektim bi sorun yok gibi.

Öncelikle görseli bırakayım ve zifiri karanlık olduğunu belirteyim bu aşırı bir durum mu? Değişim yapmalı mı? Burada aşırı bariz ama normalde bu kadar keskin seçemiyorum. Yani kameranın etkisi de var bayağı sanırım ya da ben körüm :D

@LaMorte
Sol altta biraz var kamera etkisi baya olmus bnce cok problem teşkil etmez gibi tabi karar sizin

@LaMorte
Bende bunun 27 inç lik modeli var bendede altta biraz ışık sızması var ama abartılacak derecede çok değil kamerayla bakınca böyle gözükür ama gözünüzle bakarsanız hiç rahatsız edici Bi durum yok bana göre IPS panelden beklenilcek bir şey.

konuyu biraz hortlatmış gibi oluyorum ama monitörü bugün aldım. aynı sızma patterni mevcut karanlık oda karşıdan direkt bakınca oluyor. fakat bana çok rahatsız edici şekilde gelmedi videolarda siyahların üstüne basan bir beyaz ışık sızması değil tam test etmedim. alırken özellikle kutuyu açtırıp ölü piksel ve backlight bleedinge bakmıştım mağazada görülmemişti yani evde daha karanlık ortamda özellikle bakınca gördüm. değiştirmeyi pek düşünmüyorum açıkcası.

Yeni konular

Geri
Yukarı