Işık Sızması Sorunu

HAYNA

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 20 gün önce Vatan Bilgisayar'dan monitör aldım. Kullandıktan sonra monitörde ışık sızması olduğunu fark ettim ve servise yolladım 1 hafta sonra. Bugün servisten monitör geldi ve hiçbir işlem yapılmamış yani kullanıma engel bir sorun görememişler. Bu ürün 2 yıl garanti altında değil mi? Ben kullanamıyorum hoşuma gitmiyor iade etmek istiyorum. Kime göre neye göre kusurlu sayılıyor? Sonuç olarak ben rahatsız oluyorum. Ürün alırken ışık sızmasını kabul edip almadım sonuçta. Sizce ne yapmam gerekiyor? Teşekkür ederim.

Geçmiş olsun ama ışık sızması değişim sebebi sayılmıyor çoğu yerde. Düşük seviyeli mönitörlerde daha çok oluyor. Yüksek bütçeli mönitörlerde dahi oluyor. Tek kurtuluş yolu QLED mönitör kullanmak ya da garantisini bozmayı göze alıp mönitörün arkasını açıp köşeleri bantlamak.

Aldığın yerde ışık sızmasını fark etmek baya zor. Çünkü karanlık bir ortam gerekiyor. Mağazalar gündüzleri açık ve ışıl ışıl oluyorlar. Vatan Bilgisiyardan eğer mağazadan aldıysanız bırakın ışık sızmasını değişim sebebi olan ölü pixsel ve banding sorununda bile değiştirmezler. Vatan Bilgisayar zaten sorunlu bir satıcı bana göre. İnternetten aldıysanız 14 günlük koşulsuz iade hakkınızdan yararlanıp değişim talep edebilirsiniz ama sonuçta Vatan Bilgisayardan bahsediyoruz. Geri almamak için 40 takla atarlar.

Geçmiş olsun ama ışık sızması değişim sebebi sayılmıyor çoğu yerde. Düşük seviyeli mönitörlerde daha çok oluyor. Yüksek bütçeli mönitörlerde dahi oluyor. Tek kurtuluş yolu QLED mönitör kullanmak ya da garantisini bozmayı göze alıp mönitörün arkasını açıp köşeleri bantlamak.

Aldığın yerde ışık sızmasını fark etmek baya zor. Çünkü karanlık bir ortam gerekiyor. Mağazalar gündüzleri açık ve ışıl ışıl oluyorlar. Vatan Bilgisiyardan eğer mağazadan aldıysanız bırakın ışık sızmasını değişim sebebi olan ölü pixsel ve banding sorununda bile değiştirmezler. Vatan Bilgisayar zaten sorunlu bir satıcı bana göre. İnternetten aldıysanız 14 günlük koşulsuz iade hakkınızdan yararlanıp değişim talep edebilirsiniz ama sonuçta Vatan Bilgisayardan bahsediyoruz. Geri almamak için 40 takla atarlar.
Ne yazık ki o ışıl ışıl ortamda kontrol etmek benimde aklıma gelmedi. Gerçekten çok saçma sonuçta bu bir kusur ki kusur değilse bile satarken bunu belirterek satsalar bir problem olmaz.
Buradan Tüketici hakem heyetine online veya en yakınında ki yere giderek iade için işlem başlatabilirsin.
Sonuç alabilir miyim sizce?

QLED almadığınız sürece o beladan kurtulamazsınız. Kiminde az kiminde çok şansa kalmış artık. Çok rahatsız edecek derecede değilse kullanmaya devam edin bence. Kullanılmayacak gibiyse ve internet üzerinden aldıysanız hiçbir sebeb sunmadan iade hakkınızı kullanın. Garantiyi falan karıştırmakla hata etmişsiniz.

Ne yazık ki o ışıl ışıl ortamda kontrol etmek benimde aklıma gelmedi. Gerçekten çok saçma sonuçta bu bir kusur ki kusur değilse bile satarken bunu belirterek satsalar bir problem olmaz.

Sonuç alabilir miyim sizce?

Tabi ki alırsınız internet üzerinden aldıysanız ve 14 gün geçmediyse hiçbir sebep sunmadan iade edebilirsiniz.

ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

14 günü geçmiş ise yukarıda ki bıraktığım linkten ya da en yakın tüketici hakem heyetine giderek durumunuzu anlatın yardımcı olacaklardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki alırsınız internet üzerinden aldıysanız ve 14 gün geçmediyse hiçbir sebep sunmadan iade edebilirsiniz.

ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

14 günü geçmiş ise yukarıda ki bıraktığım linkten ya da en yakın tüketici hakem heyetine giderek durumunuzu anlatın yardımcı olacaklardır.
Yok hayır onu demek istemedi. Ürünü zaten mağazadan aldım ne yazık ki o hakkım yok. Tüketici haklarından bir sonuç alabilir miyim demek istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen günde buna benzer bir konuda yazmıştım, ürüne dünyanın parasını veren benim, kullanıma engeli olup olmadığına karar veren ürünü satan veya bunun yetkili servisi. Bu durum benim nazarimda tecavuzcunun, mahkeme de suçlu olup olmadığına kendisinin karar vermesinden farksız. Tüketici hakkı mi tüketici hakkı. Sanıyorum net üzerinden alışveriş daha mantıklı bir hal almaya başladı, en azından o zaman sorgusuz sualsiz iade hakkı oluyor.

Geçen günde buna benzer bir konuda yazmıştım, ürüne dünyanın parasını veren benim, kullanıma engeli olup olmadığına karar veren ürünü satan veya bunun yetkili servisi. Bu durum benim nazarimda tecavuzcunun, mahkeme de suçlu olup olmadığına kendisinin karar vermesinden farksız. Tüketici hakkı mi tüketici hakkı. Sanıyorum net üzerinden alışveriş daha mantıklı bir hal almaya başladı, en azından o zaman sorgusuz sualsiz iade hakkı oluyor.
Her alışverişimi internetten yapmama rağmen bu alışverişi mağazadan yaptım ve sütten dilim yandı. Kesinlikle çok saçma yahu film izlerken o sızma beni çok rahatsız ediyor nasıl yapıcaz bunu? Hayır kim neye göre karar veriyor anlamıyorum.

İade, değişim ve garanti gibi işlemler bu sebeplerle asabimi bozduğu için hiç anlamıyorum, bilgim yok ama madem içinize sinmiyor detaylarıyla öğrenin işlemi ve tüketici haklarına başvurun, extra masraf olmuyorsa şansınızı denemiş olursunuz.

Geri
Yukarı