25.000₺ RTX 3080 sistem toplama

Bütçe
25.000tl
Evet, ülkede 850W PSU kıtlığı var.

SilverStone Strider sesli çalışıyormuş, fiyatını da hak etmiyor bana kalırsa.

Focus Plus Platinum ile değiştirdim, kasayı da XPG Battlecruiser yaptım, bu haliyle alınabilir oldu.
Bir de ekran kartı olarak 12000 liraya 3080 alınmamalı diye not geçerseniz mükemmel olur. Daha 3 gün önceki fiyatını biliyoruz kartın.

ROG B550-A çok şık değil mi?

Öncelikle teşekkürler bu kadar hızlı geri dönüş alabiliceğimi düşünmüyordum. Şimdi şöyle ki bütün bir sistemi İtopya üzerinden toplamak hem mantıklı hem mantıksız bunu kabul ediyorum mantıklı tek tarafı benim için, işte bu parça geldi mi şu parça nerede vs tarzından kurtulmak ve hepsini tek seferde almak.
Mantıksız tarafı ise bazı parçaların fiyatlarının yüksek olması, bununda farkındayım.
Açıkçası sistemi İtopya'dan toplamak istiyorum ve sanırım o yazı kaybolmuş arada bir yerde. Tekrarlıyorum bir nevi ama kusura bakmayınız.
Görseli attım rgb olması gibi bir etken söz konusu değil benim için tek etken sistemin doğru düzgün çalışması yoksa ışıkmış değilmiş hiç sorun değil.
bunların dışında RAM'ler 2 tane 8x2 şeklinde bunu belirtmemişim benim hatam kusuruma bakmayınız.
Geri kalanlarda 1 m2 1 tane 2 tb ssd olacak şekilde belirtebilirsiniz.
Soğutucu olarak bu işlemci Cooler Master Soğutucu öneriliyormuş o yüzden onu koydum.
Kasa konusunda kararsızım ve değişebilir sadece stoklara bağlı
3080 konusunda ise MSI'ın İtopya üzerinde bir ekran kartı mevcut ve 9 bin gibi bir rakama görmüştüm onun stoklara düşmesini beklemekteyim.

Tekrardan teşekkür ediyorum hızınız bilginiz ve her türlü yardımınız için.
Bu arada bahsetmeyi unutmuşum fakat 26 Bin de olabilir ki şu attığım sistem ekran kartı ile öyle oluyor o yüzden sorun değil.
ana kart.png
işlemci.png
kasa.png
m2 ssd.png
ram.png
soğutucu.png
ssd 2 tb.png

ASUS TUF GeForce RTX 3080 10GB GDDR6X 320 Bit Ekran Kartı | ITOPYA

ASUS TUF GeForce RTX 3080 OC 10GB GDDR6X 320 Bit Ekran Kartı | ITOPYA

Bir de OC ile normal halinin ne farkı var bundan da ufak bir bahsedebilirseniz.
İtopya diyip duruyorum fakat vatan da olur x bir firmada olur bir güvencesi var ise yapmak istediğim tek şey hepsini aynı yerden almak(Güvenilir) bu sayede dert tasa olmayacağını düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• sıkrin.png
    sıkrin.png
    134,7 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Not: Ekran kartını şimdi almayın, fiyatı normal seviyelere gelince alın,12.000 TL biraz fazla.

Toplam 25.062 TL.
Çok fazla ki şimdi en az 18 bin 19 bin TL

Yeni konular

Geri
Yukarı