25.000 TL hazır sistem önerisi

Bütçe
25.000
@408157 hocam tekrar merhaba LG monitörü MSI ile değiştirdim sistemi Sinerji future olarak önermiştiniz fakat ekran kartı 8 GB VRAM olduğundan 2K monitörün bir sene sonra hakkını veremez diye düşünüyordum ki zaten sistem stokuda bitti. Güncel olarak ileriye dönük rahat rahat kullanıp ileridede upgrade edebileceğim 12-16VRAM'li yeni bir sistem öneriniz olabilir mi acaba bütçe olarak 30-35 bine kadar çıktım üstünüde zorlayabilirim yeter ki 4-5 yıl kafam rahat olsun istiyorum. Teşekkürler.

Bu sistem hakkında görüşünüz nedir acaba ekran kartını RX 7800XR Pulse yapılıp alınması mantıklı olur mu?

RX 7800 XT, RTX4070'den daha iyi ve sistem fiyat farkına göre de iyi duruyor ama kasa eklense bile alınmıyor.

Hocam hata veriyordu şimdi sepete eklenebiliyor tekrar bakabilirseniz ekran kartı dışında ileriye dönük upgrade edilmesi gereken bir şey var mı sizce?

Anakartını B650 yap diyeceğim ama maalesef fiyatı çok yüksek gösteriyor al geç ekran kartını Nitro olanı 7800XT'nin yaparsan daha mantıklı olur yapamazsan Pulse'de iyidir

Starfield hediyenide istemeyi unutma😀

Anakartını B650 yap diyeceğim ama maalesef fiyatı çok yüksek gösteriyor al geç ekran kartını Nitro olanı 7800XT'nin yaparsan daha mantıklı olur yapamazsan Pulse'de iyidir

Starfield hediyenide istemeyi unutma😀
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim, sistemi genel olarak çok beğendim sadece amd ekran kartlarına karşı genel bir olumsuz hava var psikolojik olarak acaba diyorum, yukarıda arkadaşın gönderdiği msi bileşenli sistemde kafama yattı aslında ikisi arasında tasarım ve oyun için hangisi mantıklı olur düşünüyorum, 7800xt nitro olan 3 fanlı bir model pulse olan 2 fanlı o yüzden nitro olan banada mantıklı geldi. Bu sistemde nitro olanı seçtiğimi düşünürsek yukarıdaki gaming.gen de olan carnage modeli ile kafa kafaya bir fiyata denk geliyor sizin tercihiniz ne olurdu acaba? Teşekkürler. (Bu arada starfield hediyesini görmemiştim not aldım unutmayacağım.😊)

Şöyle söylüyeyim sana ben her ekran kartına geciyorum NVIDIA'da
750 Ti vardı 1070 geçtim sonra 2070 Super daha sonra 3070 ama 3070'den 4070 geçecek bir neden göremedim
NVIDIA fanı olarak başka kart almam diyen adamdım
Arkadaşım 6800XT aldı vallahi kimse kusura bakmasın 4070 Ti'ye kafa tutuyor kart şakır şakırda oynuyor
7800XT 4070 Ti ayarında bir kart hatta üstüne çıkıyor
Benim fikrim Nitro serisi olurdu 7800XT FSR3 artı frame genaration onda da olacak 4070'den de güçlü kart daha ne olsun ama tabii seni yanıltmak istemem benim fikrim bu yakında 7900XT'ye gececek biri olarak cevaplıyorum bunu nvdiadada artık bozuk driverlar gelebiliyor bir de sürekli gücunü indirmeye basladı driverlarla NVIDIA forumlarda okudugum kadarı ile 4070 de bilr FPS düşüşü yasayanlar var yani yazılımsal onda da çıkıyor NVIDIA'da aynı değişen bir şey yok eski AMD yok yani
Kusura bakma yanıtlama yapcaktım direk yazmısım 😀

Şöyle söylüyeyim sana ben her ekran kartına geciyorum NVIDIA'da
750 Ti vardı 1070 geçtim sonra 2070 Super daha sonra 3070 ama 3070'den 4070 geçecek bir neden göremedim
NVIDIA fanı olarak başka kart almam diyen adamdım
Arkadaşım 6800XT aldı vallahi kimse kusura bakmasın 4070 Ti'ye kafa tutuyor kart şakır şakırda oynuyor
7800XT 4070 Ti ayarında bir kart hatta üstüne çıkıyor
Benim fikrim Nitro serisi olurdu 7800XT FSR3 artı frame genaration onda da olacak 4070'den de güçlü kart daha ne olsun ama tabii seni yanıltmak istemem benim fikrim bu yakında 7900XT'ye gececek biri olarak cevaplıyorum bunu nvdiadada artık bozuk driverlar gelebiliyor bir de sürekli gücunü indirmeye basladı driverlarla NVIDIA forumlarda okudugum kadarı ile 4070 de bilr FPS düşüşü yasayanlar var yani yazılımsal onda da çıkıyor NVIDIA'da aynı değişen bir şey yok eski AMD yok yani
Kusura bakma yanıtlama yapcaktım direk yazmısım 😀
Çok iyi anladım hocam aklımdaki bütün soru işaretlerini sildiniz diyebilirim bu sistem üzerinden 7800xt nitro+ olan modelini ekleyip devam edeceğim sanırım, uzun süredir laptop üzerinden çalışmalarıma devam ettiğimden güncel masaüstü bileşenlere uzak kaldım o yüzden soru soruyorum sürekli kusura bakmayın sistemin kasa, güç kaynağı ve işlemci soğutması üzerinde upgrade etmem gereken bir durum varmı sizce? Teşekkürler.

Çok iyi anladım hocam aklımdaki bütün soru işaretlerini sildiniz diyebilirim bu sistem üzerinden 7800XT Nitro+ olan modelini ekleyip devam edeceğim sanırım, uzun süredir laptop üzerinden çalışmalarıma devam ettiğimden güncel masaüstü bileşenlere uzak kaldım o yüzden soru soruyorum sürekli kusura bakmayın sistemin kasa, güç kaynağı ve işlemci soğutması üzerinde upgrade etmem gereken bir durum var mı sizce? Teşekkürler.

Sorabilirsin hocam problem yok islemci sogutucusu yeter
Kasa vallahi begenmedim sonucta Rampage onu değistirebilirsin en azindan Corsair 3000 le
750W yap güç kaynağını en az sonucta 7800XT kullancaksın ama böyle bôyle fiyatta çıkacak
Anakartı b650 yap diycem adamlar b650 icin artı 8 koymuş oakdar fiyata gerek yok

Sorabilirsin hocam problem yok islemci sogutucusu yeter
Kasa vallahi begenmedim sonucta Rampage onu değistirebilirsin en azindan Corsair 3000 le
750W yap güç kaynağını en az sonucta 7800XT kullancaksın ama böyle bôyle fiyatta çıkacak
Anakartı b650 yap diycem adamlar b650 icin artı 8 koymuş oakdar fiyata gerek yok
Hocam kasayı corsair yapıp güç kaynağınıda 750w yapınca toplam tutar 35.700₺ oldu, merak ettim piyasadan tek tek b650 anakartlı bir sistem toplayım dedim gençerdeki sistemden tek farkı deepcool cg540 650w kasa değişikliği yaptım toplam 37.330₺ tuttu. Sonuç A620m ve b650 anakart farkı 1.630₺ oluyor.
Gençer hazır sistemde B650 seçimi yapınca 43.936 gibi garip bir fiyat çıkıyor.🙂
Bu durumda B650 anakart için tek tek toplama zahmetine girmeye değermi siz ne dersiniz? Sizin ordan bakınca hangisi mantıklı duruyor acaba?😄
( Bu arada kalem kalem not alıp hesapladım fakat özel mesaj atamıyorum.😊)

Geri
Yukarı