25.000 TL hazır sistem önerisi

Bütçe
25.000
Hocam kasayı Corsair yapıp güç kaynağınıda 750W yapınca toplam tutar 35.700₺ oldu, merak ettim piyasadan tek tek B650 anakartlı bir sistem toplayım dedim gençerdeki sistemden tek farkı DeepCool CG540 650W kasa değişikliği yaptım toplam 37.330₺ tuttu. Sonuç A620M ve B650 anakart farkı 1.630₺ oluyor.
Gençer hazır sistemde B650 seçimi yapınca 43.936 gibi garip bir fiyat çıkıyor.🙂
Bu durumda B650 anakart için tek tek toplama zahmetine girmeye değer mi siz ne dersiniz? Sizin oradan bakınca hangisi mantıklı duruyor acaba?😄
( Bu arada kalem kalem not alıp hesapladım fakat özel mesaj atamıyorum.😊)

Toplayabilirsen bence değer ben olsam arada cok fark yoksa B650 yapardım giris seviye anakart kullanmazdım ama topluyabilirsen kendin
DeepCool CC560 kasa var onun 750W versiyonuda var ona bir bak hocam psu 650 olmaz cunku 7800xt icin

Toplayabilirsen bence değer ben olsam arada cok fark yoksa B650 yapardım giris seviye anakart kullanmazdım ama topluyabilirsen kendin
DeepCool CC560 kasa var onun 750W versiyonuda var ona bir bak hocam psu 650 olmaz cunku 7800xt icin
Kendim toplayabilirim fakat yinede riske atmamak için Ankarada işi bilen birine toplatmayı tercih ederim hocam. Sizinde belirttiğiniz gibi b650 için tek tek toplamak mantıklı duruyor. Kasa konusunda 750w altına düşmeyeceğim onu kesin anladım, kasa ve psu konusunda biraz daha fiyat ayıracak olsam önereceğiz marka model olurmu acaba? Teşekkürler.

N11'den DeepCool PF750 750W 80+ güç kaynağı seçtim! Milyonlarca ürün, kaçırılmayacak fırsatlarla sana gelir!

Beyaz isterseniz bu şekilde de sipariş verebilirsiniz kasa olarak yeterli bence bu tabii daha iyi kasalar var ama bu da güzeldir PSU'da yeterli tabii daha iyileri var Gold'lar ama o zamanda 1300 TL daha vermeniz gerekiyor bu yeterli olur kotu yorum daha görmedim.

@Mehmetgs Hocam az önce işyerinden arkadaşım linkteki sistemi gösterdi bileşenlere göre fiyatı çok mantıklı duruyor inceleyip bir yorum yaparsaniz çok sevinirim. Teşekkürler.

@Mehmetgs Hocam az önce iş yerinden arkadaşım linkteki sistemi gösterdi bileşenlere göre fiyatı çok mantıklı duruyor inceleyip bir yorum yaparsaniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Yok hocam ya seninki daha iyi 7800XT ile kiyaslanamaz 4060 Ti maalesef

İstediği kadar VRAM olsun yok hocam benim evdeki RTX 3070'den saf gucte gucsuz kart o 7800XT kral vallahi şu an evde olsam bende sana bir sistem toplarim
Hocam birazda maddi olarak açılmak istemediğimden dolayı aklıma şöyle bir senaryo var, linkteki hero 5a 7000 sistemi kasa ve anakartı özelleştirip almak 1 sene sonrasinda 4060ti ekran kartını satıp 7800XT veya 7900xtx ekran kartına geçmeyi düşünüyorum. Upgrade edeceğim parçalar Anakartı (msi pro b650m-a wifi), kasayıda darkflash dls 480 yükseltmek. Mantıklı olurmu sizinde düşüncelerinizi merak ediyorum.

Hocam biraz da maddi olarak açılmak istemediğimden dolayı aklıma şöyle bir senaryo var, linkteki Hero 5A 7000 sistemi kasa ve anakartı özelleştirip almak 1 sene sonrasinda 4060 Ti ekran kartını satıp 7800XT veya 7900XTX ekran kartına geçmeyi düşünüyorum. Upgrade edeceğim parçalar Anakartı (MSI Pro B650M-A Wi-Fi), kasayı da darkFlash DLS480 yükseltmek. Mantıklı olur mu sizinde düşüncelerinizi merak ediyorum.

Yine sizin bileceğiniz bir şey tabii para cok cıkmasın ama bu şekilde de 33 bın tllere gelecek dırek dıgerını al daha ıyı hatta 4070 lıyıde dırek alabılırsın yukarıdakı yarın 4060 Ti'yi satıp dıger kartlara gecmen daha pahalı tutacak sonucta ama fıkır senın ben 4060 Ti alacagıma en azından 4070 alırım ya da dırek 7800 XT

Yine sizin bileceğiniz bir şey tabii para cok cıkmasın ama bu şekilde de 33 bın tllere gelecek dırek dıgerını al daha ıyı hatta 4070 lıyıde dırek alabılırsın yukarıdakı yarın 4060 Ti'yi satıp dıger kartlara gecmen daha pahalı tutacak sonucta ama fıkır senın ben 4060 Ti alacagıma en azından 4070 alırım ya da dırek 7800 XT
Hocam kafam biraz karışmıştı sizin söylediklerinize düşündüm mantıklı olan tek tek bileşenleri toplamak gibi duruyor çünkü hazır sistemlerde hep bir taraf eksik kalıyor o yüzden seçtiğim parçalarla toplayıp kafam rahat 5 sene arkama bakmayacağım 4 hafta içinde toplamayı düşünüyorum parçaları. Sistem şimdilik şu şekilde görünüyor sizde kontrol edip eksik gördüğünüz tarafları düzeltirseniz sevinirim. Teşekkürler.

İşlemci: AMD Ryzen 5 7500F
Anakart: MSİ Pro B650M-A Wifi
Ekran Kartı: Sapphire Nitro+ Amd Radeon RX7800XT (OC) 16GB
Ram: XPG Hunter 16GB (2x8) 520mhz DDR5
Depolama: Agı NVMe M.2 SSD 1TB M.2 2000/1690 Mb/s
İşlemci Soğutucu: ID-Cooling se-214-xt RGB
Kasa: Deepcool Cc560 750w 80+

Son düzenleme:

Geri
Yukarı