25.000 TL sistem toplama

Bütçe
26.000 TL

Yacemin

Femtopat
Merhabalar. Masaüstü toplamak istiyorum. İnternetten şimdilik fiyatı 26.000 TL'yi bulan bir kasa topladım. Bazı ürünler stokta mevcut değil, bazı ürünleri ise taksit imkanı daha uygun olan yerlerden bana ödeme kolaylığı sağlayacak şekilde seçmeye çalıştım. Seçtiğim kasa parçalarla uyumlu mu bilmiyorum ve fiyatı 20.000'e kadar düşürebilirim. Kasa uyumlu mu bu parçalarla bilmiyorum, farklı parça önerilerinize de açığım. Monitör konusunda da 4K destekli uygun fiyatlı bir monitör için yardımcı olursanız sevinirim.

Kasa (989, 65 TL)

COOLER MASTER MasterBox TD500 Mesh Beyaz 4x ARGB USB 3.2 Mid Tower Kasa | ITOPYA

SSD (869, 90 TL)

https://www.hepsiburada.com/samsung-970-evo-plus-nvme-500gb-3500mb-s-3300mb-s-m-2-ssd-mz-v7s500bw-p-HBV00000HUL3W?magaza=Laptopfırsatı&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.70.5

RAM 2 adet (981, 79 X 2 = 1963,58 TL)

CORSAIR 16GB Vengeance RGB PRO Siyah 3600MHz CL18 DDR4 Single Kit Ram | ITOPYA

Anakart (2.460, 54 TL)

ASUS ROG STRIX Z490-F GAMING Intel Z490 LGA1200 DDR4 4600 (O.C) ÇİFT M2 + 6 USB3.2 ATX Oyuncu Anakartı: Amazon.com.tr

Ekran kartı (10.814, 70 TL)

ASUS ROG STRIX GeForce RTX 3080 OC 10GB GDDR6X 320 Bit Ekran Kartı | ITOPYA

İşlemci (5.021, 53 TL)

https://www.hepsiburada.com/intel-c...ce=pc&utm_term=k&v=1.49.9&wt_pc=akakce.c.k.pc

Güç kaynağı (2.502, 06 TL)

Thermaltake Toughpower GF1 750W 80+ Gold Full Modüler 14cm Fanlı PSU (PS-TPD-0750FNFAGE-1): Amazon.com.tr

Soğutucu (1.415, 24 TL)

THERMALTAKE TH360 ARGB 360mm İşlemci Sıvı Soğutucu | ITOPYA

Son düzenleyen: Moderatör:

- Seçtiğiniz PSU ve bellek gereksiz pahalı.

- TH360 soğutucu o parayı kesinlikle haketmiyor. Önerdiğim soğutucu hem daha performanslı hem de daha uygun.

- Kasa olarak TD500'ü de seçebilirsiniz o da güzeldir. Battlecruise'a göre biraz daha kompakttır.

- 5900X oyunlarda 10900K'dan daha performanslı.

- Ekran kartı olarak RTX 3080 seçilebilir ama şuanda stoklarda yok. Bu yüzden fiyatları biraz dengesiz. Kesinlikle stok bekleyin derim.

- Uygun fiyatlı düşük HZ, 4K çözünürlükte monitör almak yerine 2K çözünürlükte, yüksek HZ değerine sahip bir monitörü şahsen tercih ederim.

- Seçtiğiniz PSU ve bellek gereksiz pahalı.

- TH360 soğutucu o parayı kesinlikle haketmiyor. Önerdiğim soğutucu hem daha performanslı hem de daha uygun.

- Kasa olarak TD500'ü de seçebilirsiniz o da güzeldir. Battlecruise'a göre biraz daha kompakttır.

- 5900X oyunlarda 10900K'dan daha performanslı.

- Ekran kartı olarak RTX 3080 seçilebilir ama şu anda stoklarda yok. Bu yüzden fiyatları biraz dengesiz. Kesinlikle stok bekleyin derim.

- Uygun fiyatlı düşük Hz, 4K çözünürlükte monitör almak yerine 2K çözünürlükte, yüksek Hz değerine sahip bir monitörü şahsen tercih ederim.

Öncellikle teşekkür ederim yorumunuz için.

- Kasa konusunda, benim seçtiğim kasayla herhangi bir uyum sorunu yaşar mıyım bu parçalarla?

- Işlemci ve anakart için Intel düşünüyorum, AMD kesinlikle düşünmüyorum. Ona göre bir öneride bulunabilir misiniz acaba?

- Peki ekran kartı 3070 olursa çok mu performans kaybı yaşarım?

- PlayStation 4 Pro'm olduğu için 4K önceliklerim arasında. 4K ve önerdiğiniz gibi 2K yüksek Hz monitör önerebilirseniz sevinirim.

İşlemciyi Ryzen 9 5900X'e yükseltirseniz, ekran kartını da RTX 3080 gamerock a yükseltirseniz ve PSU'yu da Zalman 1000W yaparsanız güzel bir sistem diye düşünüyorum geri kalan paraya da RAM'i yükseltebilir vee depolamayı arttırabilirsiniz.

İşlemciyi Ryzen 9 5900X'e yükseltirseniz, ekran kartını da RTX 3080 gamerock a yükseltirseniz ve PSU'yu da Zalman 1000W yaparsanız güzel bir sistem diye düşünüyorum geri kalan paraya da RAM'i yükseltebilir vee depolamayı arttırabilirsiniz.

Intel kullanmak istiyorum, Ryzen'ın yeni modelleriyle ilgili herhangi bir bilgim yok. Ryzen'ın ısınma, performans vs. konularında avantajı ne olabilir?

Intel kullanmak istiyorum, Ryzen'ın yeni modelleriyle ilgili herhangi bir bilgim yok. Ryzen'ın ısınma, performans vs. konularında avantajı ne olabilir?

Ben Ryzen işlemci ve Ryzen ekran kartına sahip bir laptop kullanıyorum ve hiçbir ısınma problemi yok. Hatta Intel'in TDP değeri yüksek olduğu için Intel daha çok ısınıyor.

Üst düzey de Ryzen seçilmeli hem tek çekirdek hem de çoklu çekirdek performansında fark açmış durumda. Isınma ile ilgili bir sıkıntısıda yok AMD'nin a serisi işlemcileri ile karıştırmayın.

- Kasa konusunda, benim seçtiğim kasayla herhangi bir uyum sorunu yaşar mıyım bu parçalarla?
Uyumludur. Sorun yaşamazsınız.
- Işlemci ve anakart için Intel düşünüyorum, AMD kesinlikle düşünmüyorum. Ona göre bir öneride bulunabilir misiniz acaba?

Ancak 5900X hemen her anlamda 10900K'dan daha iyi. Hatta büyük yabancı Youtuberlar (Gamers Nexus, Linus Tech Tips, Jayz Two Cents v.s) test sistemlerinde 10900K yerine 5900X kullanmaya başladı.
- Peki ekran kartı 3070 olursa çok mu performans kaybı yaşarım?
RTX 3080 ve 3080 arasında oyununa göre 25FPS'ye kadar fark var. 1 2 ay stokların yenilenmesini beklerim derseniz 3080 alın olmadı 3070 de 2K çözünürlükte sizi üzmez. (4K monitörle kullanacaksanız RTX 3080 alın.)

4K
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2K
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
- PlayStation 4 Pro'm olduğu için 4K önceliklerim arasında. 4K ve önerdiğiniz gibi 2K yüksek Hz monitör önerebilirseniz sevinirim.
2K monitör yukarıda önerdim.

4K hakkında fazla bir bilgim yok. Sadece 4K çözünürlükteki en baba monitörün bu olduğunu biliyorum.

Geri
Yukarı