25-30 bin TL hazır sistem önerisi

25-30k arası bütçem var AMD olan sistemlerde biraz çekinceliyim.

Hocam bu bütçeye DDR5 bir sistem alın ekran kartında bende AMD önermem ama işlemcide tavsiye ederim birazdan 1-2 link atarım.

Bayağı iyiymiş çok iyi detay vermişsin.

Kanka İtopya'nın kar marjı politikası kötü daha önce bilgisayarcılarda küçük yardımlara gidip iş yaptığımdan biliyorum bizde onlarla aynı distribütör(tedarikçi)'yi kullanıyorduk arada çok fazla fiyat farkı var İtopya'da çok nadir güzel ve kampanyalı kasalar çıkıyor.

Bir bakındığımda şu an İtopya'da hiç F/P hazır sistem olmadığını gördüm sana Gençer Gaming, İncehesap ve gaminggentr sitelerini önerebilirim şu an laboratuvar'da olduğum için sağlıklı bakamıyorum.

Ben geçen aylarda kendime sistem toplamıştım istanbuldaysan sana yardımcı olabiliriz.

Hocam bu bütçeye DDR5 bir sistem alın ekran kartında bende AMD önermem ama işlemcide tavsiye ederim birazdan 1-2 link atarım.

Bayağı iyiymiş çok iyi detay vermişsin.
Kanka benim ekran kartı düşüncem 4060 işlemci de Intel düşünüyorum. AMD ısınıyor yorumları gördüm sorun olmayacaksa AMD de kullanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka benim ekran kartı düşüncem 4060 işlemci de Intel düşünüyorum AMD ısınıyor yorumları gördüm sorun olmicaksa AMD de kullanırım.

Sana sogutucu lazim. Bütçe nedir?

Kanka benim ekran kartı düşüncem 4060 işlemci de Intel düşünüyorum AMD ısınıyor yorumları gördüm sorun olmicaksa AMD de kullanırım.

Kanka ciddi misin bunu yazarken.

Bunu eski işlemcileri için diyebilirsin yeni nesil işlemciler daha çok performans verdikçe daha çok güç tükettiği için her türlü ısınıyor bunun önüne kasanın havalandırmasını iyi tutarak ve güzel bir işlemci soğutucu kullanarak geçebilirsin.

Yani bu Intel AMD fark etmiyor sana örnek söyle vereyim ben 7600X kullanıyorum 4.7GHz-5.3GHz bir işlemci sabit boşta ve FPS oyunlarında 49-52 derece yuksek gereksinim isteyen oyunlarda 55-65 derece ısı veriyor.

Bir örnek daha vereyim arkadaşımla borderland 3 girdiğimizde bende işlemci 55-57 derece arası veriyor onda 72-75 derece ısı veriyor(i5 12400F kullanıyor) yani özetle işlemci ısınma olayı her türlü oluyor ama AMD'nin yeni nesil işlemcileri kolay soğuyor ben 7600X'im için sağlam bir kule tipi fan kullanıyorum zaten dediğim gibi işlemcinin ısınması güç tüketimine bağlı sen öyle bir işlemciyi kolay kolay yoramazsın çok ağır programlar ve oyunlar oynamıyorsan.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı