25 liraya 5 şiş Adana kebap

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
iç mimar
Bugün 400 gram kıyma çektirdim. 6'lı ahşap şiş ve lavaş ile beraber 25 liraya mâl oldu. Aşırı kolay ve lezzetli buldum.
Evde bir adet soğan ve sumak ile salata da yaptım. Kebapçıya gitmenize gerek yok.
Evde elektrikli mangal yok ise, demir döküm tavası öneririm.

Screenshot_20210401-160918~2.png

Bugün 400 gram kıyma çektirdim. 6'lı ahşap şiş ve lavaş ile beraber 25 liraya mâl oldu. Aşırı kolay ve lezzetli buldum.
Evde bir adet soğan ve sumak ile salata da yaptım. Kebapçıya gitmenize gerek yok.
Evde elektrikli mangal yok ise, demir döküm tavası öneririm.

Eki Görüntüle 952552

Hocam bu daha çok fındık Adana olmuş. Biraz daha büyük olması gerekmez mi yoksa fotoğraf ile mi ilgili.

Hocam bu daha çok fındık Adana olmuş. Biraz daha büyük olması gerekmez mi yoksa fotoğraf ile mi ilgili.

Üstadlar maruz görsünler, ilk kez denedim. Haliyle nakış falan da atamadım. Ve daha ince olup, dediğin gibi daha uzun şekilde dizmek gerekiyor. Yerken de biraz Kalın gelince fark ettim.
Geliştireceğim inşallah.
Bir de kıyma zırhda çekilse çok daha taneli gözükür.

Bu daha çok "kıymayı uzun bir köfte yaptım ve ızgaraya attım, araya da soğan koydum" olmuş ama yine de iyi :)

Koftede ekmek kullanılır.
Adana kebapta sadece zırhta çekilmiş et, biraz zırhta çekilmiş biber olur. Ete birşey katılmaz. Ama görünüş için usta olmak lazım.

Koftede ekmek kullanılır.
Adana kebapta sadece zırhta çekilmiş et, biraz zırhta çekilmiş biber olur. Ete birşey katılmaz. Ama görünüş için usta olmak lazım.
Ekmeksiz yapan da var köfteyi. Kebabı hakiki yapmak için zaten dediğiniz gibi usta olmak lazım, zırh vs. sıkıntı.

Adana tarzı kebap yerine kağıt kebabı denilen kebap daha iyi bence evde yapım için.

Geri
Yukarı