250 Duke vs Dominar 250

Lehibeny

Kilopat
A2 ehliyet sahibiyim. Max 200k civarına kadar "mantıklı" motor arıyorum. Uzun vadede üzmeyecek. Bakımı, servisi ve özellikle yedek parça bulunurluğu konusunda beni yormayacak bir motor arıyorum. Önemli olan motorun pahalı olması değil. Mantıklı olmasıdır. Sizce bu ikisi arasında hangisi daha mantıklı. Farklı görüş ve tavsiyelere açığım.

İki motor arasındaki en temel fark bence ağırlık farkı. Dominar çok ağır bir motor. Duke de tam tersi aşırı hafif, atik bir motor. Sürekli şehir içinde kullanacaksanız Duke ile rahat edersiniz. Uzun yol yapıyorsanız Dominar daha oturaklı olur fazla yormaz. Parça fiyatları Duke'de biraz tuzludur. Ama Duke kulanan arkadaşlarım genelde aynı tadı başka motordan alamadılar. Bayilerde deneme şansınız varsa motorları kullanarak tercih yapmak daha iyi olur.

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Duke olarak kararımı verdim. Kısmetse bu hafta sonu da almayı planlıyorum. Benim için kıvrak ve küçük olması önemli bir de ufak CC'lerdeki atik olmama sıkıntısı yüzünden 250 tercih ettim. Servis ve parça konusunda da tanıdığım vardı hallettim onu da. Bir de Japon'ların kara borsaya düşme olayı çok canımı sıktı mecbur İtalya'na kaldık. Yoksa güzel bir MT-25 ya da CRF 250 Rally isterdim açıkçası.

Bir de aklıma takılan 2. bir soru var body armor ne kadar korur kaza esnasında. Kimisi yırtılır gider diyor kimisi kaza yaptım gayet güzel korudu diyor tam emin olamadım. Hem maliyet hem de tarz açısından çok çekici. Bir de aslen off-road sevdiğim için aklımı kurcalamadı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı