250 GB veya 500 GB SSD Önerisi

Tamamda nasıl taktın ben onu merak ediyorum ?
Benim laptop'um da eski. 3-4 DK sürüyordu son zamanlarda açılması, bir de laptoptan normalde oyun oynamam ama artık hiçbir oyunu oynatmıyordu. HDD sağlığına baktım %32'ye düşmüştü o nedenle SSD aldım. Şu an çok hızlı 7-8 SN'de açılıyor.
Laptop için özel değil hocam hem masaüstü hem de laptopta kullanılabilir. Alabilirsin bu ürünü.

Sosyalde şimdiye kadar gördüğüm konulara göre yazıyorum.
Toshiba TR200 ileride sağlık sorunları yaratıyor, performans kaybı var.
Kingston A400 yazma hızı düşük ve eski teknoloji kullanıyor.
Sandisk SSD Plus uzun vadede bozulma ve performans kaybı yaşatıyor.
Adata SU650 ve SU630 aynı üretim hattından çıkma ve kronik sorunları var.

Adata servisine giden bozuk SSD'ler Gigabyte ile değişiyor.

BX500 için en düşük fiyat sanırım burası:

Alınabilir bence. Crucial iyi firmadır.

Benim laptobun marka modeli bu knk acaba buna uyar mi o ssd uyarsa nasıl takıyoruz cd yuvasını söküpte mi ? Model: dell inspiron 3542 (i3-4005u 4gb 500gb gt 820m 2gb)
Benim laptop'um da eski. 3-4 DK sürüyordu son zamanlarda açılması, bir de laptoptan normalde oyun oynamam ama artık hiçbir oyunu oynatmıyordu. HDD sağlığına baktım %32'ye düşmüştü o nedenle SSD aldım. Şu an çok hızlı 7-8 SN'de açılıyor.
Laptop için özel değil hocam hem masaüstü hem de laptopta kullanılabilir. Alabilirsin bu ürünü.

Benim laptobun marka modeli bu knk acaba buna uyar mi o ssd uyarsa nasıl takıyoruz cd yuvasını söküpte mi ? Model: dell inspiron 3542 (i3-4005u 4gb 500gb gt 820m 2gb)
Uyar tabi ki, bütün laptoplara takabilirsin.

Laptop'da 2 diski de kullanabilirsin normal hard diski CD RW kısmına takarsın aparat ile.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Corsair force mp510 480gb
Bu modele de bir bakabilirsiniz. Kendisi harikuladedir.

Düzeltme: m2 ssd düşünmediğinizi söylemişsiniz. Yeni farkettim. Ama bence bunu bir düşünün.

Benim de önerim Samsung 860 EVO 250 GB olur. Hem fiyat olarak ortalama değerde hem de güvenilirlik açısından bence piyasanın en iyilerinden biri.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı