250 TL VDSL modem veya router önerisi

sabriglsvn

Hectopat
Daha fazla  
50 Mbit VDSL paketim var ve Türk Telekom'un verdiği modemi kullanmaktayım. Kablo ile kullanırken bir sorun yok ama kablosuzda 30-40 Mbit civarında hızlar almaktayım. Bütçem maksimum 250-300 TL. Bunu al dediğiniz veya şu ürünleri takip et indirime girince al dediğiniz ürünler varsa önerilerinizi bekliyorum.

Bunu al dediğiniz veya şu ürünleri takip et indirime girince al dediğiniz ürünler varsa önerilerinizi bekliyorum.

Ben modem önermeyeceğim ancak Keenetic Omni Dsl hakkında tecrübemi aktaracağım.

Mahalleye VDSL geleli bir kaç ay oldu. İnternette keenetic markası çok önerilince 1. internet aboneliğim için Omni Dsl modelini aldım. 2. İnternet aboneliğim içinde ttnetten 12 ay taksitli modem sipariş ettim. Modemlerden birini ttnetten alma sebebim ise hem keenetic tecrübemin olmaması hemde sadece kablolu bağlantıda kullanacak olmam.

TTnet'in hangi modemi yollayacağını bilmiyordum. Sadece 5GHz destekli modem yollayacaklarını söylediler. Kargo geldiğinde karşıma TP-Link VC220-G3u modem çıktı.
Bu TP-Link modem antensiz olduğundan 1 adet eski, 2 adet yeni olan modemlerin sinyal güçlerini karşılaştırmak istedim. Adsl altyapıdayken kullandığım TP-Link TD-W8961N modem ile Keenetic Omni Dsl modemin sinyal güçleri birbirine çok yakın. Keenetic, en fazla bir tık daha iyidir. Ancak ttnetin yolladığı TP-Link VC220-G3u antensiz modem bariz bir şekilde bu iki modemden daha kaliteli sinyal gücüne sahip.

Modemlerin başka konuda bariz bir farkı var mı bilmiyorum. TP-Link VC220-G3u modem hakkında internette kopma sorunundan bahsedilmiş ancak modem güncellemeleriyle ortadan kalkmış. Şuan istediğim gibi interneti kullanıp bir şey indirebiliyorum. Yani beni engelleyen bir hatası olmadı.

Keenetic omni dslde kopma sorunu yaşıyorum internette gösterilen bir kaç arayüz ayarlaması yaptıktan sonra en aza indi ama tamamen halledilmedi.

Gizli2.4GHz ve Gizli5GHz: TP-Link VC220-G3u modem
Sahin: Keenetic Omni Dsl
Sahin2: Xiaomi Wi-Fi Range Extender (Bulunduğum odadaydı.)

1.jpg

Fiyat olarak birbirine yakınlar. Tp link'i 312 TL'ye almış olacağım. (26TL x 12Ay)
Keşke keenetic yerine bu modemden 2 tane söyleseydim.

Son düzenleme:
Keenetic Omni sosyal tarafından önerlen bir modemdir. Arkadaşıma da aldırdım çok memnun.
Siz modemin tüm güncellemelerini yapmışmıydınız? Teknoloji şans işidir tabii.

Keenetic Omni sosyal tarafından önerlen bir modemdir. Arkadaşıma da aldırdım çok memnun.
Siz modemin tüm güncellemelerini yapmışmıydınız? Teknoloji şans işidir tabii.
Evet modem yazılımı güncel. Tabi arayüzde gözükmeme gibi bir durum varsa yeni güncelleme almadım.
Sürüm: 3.6.10 gözüküyor.
IMG_20210922_133604.jpg

Dediğiniz gibi şanssızlığımın azizliği gibi. Veya kıyaslama yapan arkadaşlar eskimiş cihazlarla karşılaştırmış olabilir. Tabi birde tercih faktörleri değişkendir. Eski ama 5GHz destekli modem ile açma kapatma düğmesi bile olmayan bir modem olarak görüyorum artık bu kıyaslamayı. 😛 Sinyal gücü düşüklüğünden biraz kinlenmiş olabilirim ama güncellemelerle adam olabilecek potansiyelide görüyorum. Arayüzü cidden tplinki katlar.

Ben de çok kararsız kalmıştım. Yorumlarda her modem için hem iyi hem de kötü yorumlar mevcut.
Aynı modem için çok iyi çekiyor diyen de var çok kötü çekiyor diyende. Yorumlar tam bir kafa karışıklığı :)

Biraz önce Amazon'dan ASUS DSL-N16 siparişi verdim bakalım. Umarım pişman etmez.

50 Mbit VDSL paketim var ve Türk Telekom'un verdiği modemi kullanmaktayım. Kablo ile kullanırken bir sorun yok ama kablosuzda 30-40 Mbit civarında hızlar almaktayım. Bütçem maksimum 250-300 TL. Bunu al dediğiniz veya şu ürünleri takip et indirime girince al dediğiniz ürünler varsa önerilerinizi bekliyorum.

Bu routerı alıp modemine kablo ile bağlayıp hızını tam olarak kablosuz bir şekilde kullanabilirsin.

Ben de çok kararsız kalmıştım. Yorumlarda her modem için hem iyi hem de kötü yorumlar mevcut.
Aynı modem için çok iyi çekiyor diyen de var çok kötü çekiyor diyende. Yorumlar tam bir kafa karışıklığı :)

Biraz önce Amazon'dan ASUS DSL-N16 siparişi verdim bakalım. Umarım pişman etmez.
Amazon Prime efsane gerçekten :) Dün öğleden sonra saat 3 gibi verdiğim sipariş biraz önce elime ulaştı :D

Yeni konular

Geri
Yukarı