2500-3000 TL Günlük Kullanım İçin Laptop Önerisi

Zibilion

Hectopat
Yer
Ankara/Bilkent
Daha fazla  
2500-3000 TL gibi bir bütçem var, dizüstü bilgisayar sistem tavsiyelerine baktığımda bu fiyata yakın tek bilgisayar olduğunu gördüm fakat en azından 2 opsiyonum olsun istiyorum, yardım ederseniz sevinirim. Bilgisayar genel kullanım amaçlı olacak. (y) Şimdiden Teşekkürler (y)

Basit oyunlar oynayıp günlük kullanım için ise bunu tavsiye ederim, hafif, az güç tüketen dolayısıyla pil ömrü uzun ince laptop. Oyun ağırlıklı ise MSI modellerini öneririm ama fiyatı yükseltmelisiniz.

Dayanıklı ve İyi Soğutmalı Laptop

Dell iyi markadır, HP soğutmada problem yaşatır. Dell Vostro 5468 G20WP82N i5-7200U 8GB 256GB SSD 4GB GF940MX 14 Windows 10 Pro Siz bunu alın mutlaka. Bu bilgisayar şimdilik sizin ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılar. Uzun ömürlülük açısından bunu almanız her zaman size avantaj katacaktır. SSD olması da çok hızlı, az bekleme süreleri demek.

SSD istemem derseniz bir üst özellikli Dell Vostro 5468 G50F81N i7-7500U 8GB 1TB 4GB GF940MX 14 FreeDos bunu alabilirsiniz. Ama bu da szie fazlasıyla yeteceği için SSD'li modeli almanız sizin yararınıza olur.

Daha ucuz olsun diyorsanız Dell Vostro 5468 G20WP45N i5-7200U 4GB 500GB 2GB GF940MX 14 Windows 10 Pro bunu alın.

Son bir özet yapıyım. Önerdiğim sıra ile yazdım. Birinci önerdiğimi almanız sizin daha yararınıza olacaktır. Bu bilgisayarların en büyük avantajı hafif olması ve sizin istekleriniz doğrultusunda sonuna kadar desteklemesi. (Ebrar bilgisayar önerildiği için oradan link attım başka yerlerden de alabilirsiniz.)

Peki bir sey sormak istiyorum 5400 rpm ile 7200 rpm hdd nin hiz farki ne kadar olur
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ayrıca özelliklerinde "Çift sürücülü HDD + SSD ve 2 SoDIMM DDR4 bellek ile depolama ve belleği gerektiği gibi genişletin. " yazıyor ben buna hem SSD hem HDDtakamam demi burda ne demek istiyor ?

Bilgi için çok teşekkürler çok farkı olduğunu şimdi anladım :yokartık::eek:

Ayrıca özelliklerinde "Çift sürücülü HDD + SSD ve 2 SoDIMM DDR4 bellek ile depolama ve belleği gerektiği gibi genişletin. " yazıyor ben buna hem SSD hem HDDtakamam demi burda ne demek istiyor ?

Bilgi için çok teşekkürler çok farkı olduğunu şimdi anladım :yokartık::eek:

Link atabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı