2500-3000 TL Yazılımcılar İçin Sistem Toplama

Bütçe
2500
Kafamı karıştırıyorsunuz hocam :)) Android Studio / Unity işlerine girince laptoptan tam randıman alamıyorum, geri kalan işlerimi çok rahat hallediyor laptop zaten ancak kurulu düzen varken masaüstü cazip geliyor. Ondan ısrarcı oldum sanırım biraz masaüstü konusunda, iyice kıyaslamak lazım almadan önce evet.
Fiyat performans olarak elbette masaüstü karar sizin

Bu hafta sonu sistemi tam netleştirip almayı düşünüyorum. Kafamdaki netleşen parçalar aşağıdaki gibi ve ortalama 2700 TL tutuyor. Bunun üzerine 3500 bandını aşmayacak şekilde nasıl ekleme yapabiliriz sizce? (Monitör, klavye, optik sürücü vb şeylere ihtiyacım yok)

Kafamdaki netleşen parçalar :
Anakart: B450M
Ekran kartı: RX570
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
Ram: 16 GB
@fryzen hocam merhaba, göz atabilirsen konuya sevinirim DM atamadığım için etiketlemek istedim.

İşlemciyi 1600'e düşürdüm, revizyon 2 ile birlikte 2600 ile kafa kafaya olarak söylüyordu bir çok kişi.
Kasa, 500w PSU ve 480GB SSD ekleyerek şöyle bir sistem hazırladım. Sizce kalsın mı, değişebileceğini düşündüğünüz şeyler var mı?
Link: Akıllı PC Toplama Sihirbazı

Son düzenleme:
Uygun fiyata getirmek istiyorsan ben sana parçaları yazıyorum farklı yerlerden alıp kendin toplayabilirsin,
İşlemci: AMD Ryzen 3 3200G
Anakart: ASUS PRIME A320M-F
Ram: GSKILL 8GB SniperX Orman Kamuflaj 3200Mhz
Ekran Kartı: Radeon RX570
Kasa: CORSAIR Carbide Serisi SPEC-05 550W USB 3.0 Siyah Mid Tower Kasa | ITOPYA
Kasayı keyfinize göre seçebilirsiniz.Yazarsanız yardımcı olurum.
SSD: Toshiba Toshiba 480Gb Ocz 2.5" Tr200 555/540Mb/Sn Ssd Disk AD256TOS024 | Trendyol m2 ssd'ye ihtiyacınız yok bu işinizi görücektir.

Yazılımcı birine pek kasa önermem bana kalırsa laptop olması şart ama sen bilirsin, aynı hatayı bende yapmıştım :)

Bildiğim kadarıyla Picasso serisi işlemciler a320 chipsetli anakartları desteklemiyor.
Bu laptopta senin ihtiyacın olupta yapamayacağın ne var mesela, bütçe sorununu anlıyorum ancak oyun oynanmıcaksa yazılım için masaüstü bilgisayar toplamak pek mantıklı olmaz iyi düşün :)

Eğer laptop alınacak ise ryzen 4. serisi işlemcileri beklemenizi öneririm

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı