2500-3000 TL ye Tasarım Bilgisayarı Donanım Gereksinimi

• Konuyu başlatan ahmt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 2B
Ekran kartı olarak bu www.hepsiburada.com: PNY Nvidia Quadro K620 2GB 128Bit DDR3 (DX11) PCI-E 2.0 Fiyatı yeterli olur diye düşünüyorum. Yaptığım kısa bir araştırmadan sonra CAD programlarının özellikle işlmeciye yük bindirdiğini öğrendim. Giriş seviyesi bir Quadro kart işinizi görecektir Render alırken 5 dk fazla beklersiniz, çalışırken sizi etkileyen bir şey olmaz. Dediğim gibi işlemciye yükleniyor bu programlar.

2793_Work.png

monitör klavye ve mouse dahil değil bu fiyata kasayı toplayalım yeter bana ayrıca ekran kartında marka olarak büyük ihtimalle quadro alacağım model konusunda kesin bişey yok ama onuda netleştiririz. Bu nedenle @Holymong sistem konusunda yardımını beklerim. Os_man yaptığı sistem ile kıyaslama yaparız. Os_man en son yazdığın da mantıksız gelmedi. :))

monitör klavye ve mouse dahil değil bu fiyata kasayı toplayalım yeter
Öyleyse K2000 model quadro ile birlikte rahat bi i7 4790k işlemci alınabilir. adult arkadaşımınn verdiği linktekine (quadro k2000) bakabilirsin, veya başka bir web'den alışveriş sitesinden de sana uygun olanını seçebilirsin.

Benim şu an kullandığım pc de i7 4790k işlemci var, bütçesi buna uygun olan herkese tavsiye ederim. Yukarıdaki sistem güzel, anakart olarak dediğim gibi SLI olan bir anakart önerebilirim.

www.vatanbilgisayar.com: Z97 GAMING 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar

www.vatanbilgisayar.com: Z97-G55 SLI Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) Anakart - Vatan Bilgisayar

www.vatanbilgisayar.com: MSI Z97S SLI KRAIT EDITION Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) HDMI Anakart - Vatan Bilgisayar

Üçü de fena değil, göz zevkinize göre tercih edebilirsiniz, ben de Gaming 3 var, Gaming 5'de SLI özelliği var ama kullanmayacağınız bazı özellikler de var mesela kaliteli ses sistemleri ile ilgili fazladan özellikler var, SLI KRAIT EDITION hem fiyat olarak, hem de kullanım açısından daha mantıklı geliyor, o da olmadı ikinci seçenek de fena değil, size kalmış.

• Yukardaki RAM'ler internete özel fiyatmış, diğerleriyle neredeyse 100TL fark var, tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı