2500 TL Android TV Box önerisi

Mecool km2 plus ile mi box s'nin özellikleri aynı, işlemci vs. Sadece mecool tarafından dahili 16GB'lik hafıza varken mi box tarafından 8GB olmakta. Bütçenize göre hangisi uygunsa onu seçebilirsiniz. Mi box için ısınma vs oluyor mu bilmiyorum ama kullandığım ve sorun yaşamadığım için mecool km2 plus öneririm.

Benim Box sürekli prize takılı ve günde 10 saat açık 4 senedir bozulmadı.

Ben de Fire Stick'i fişten hiç çıkarmıyorum 7/24 takılı 2020 Şubat ayından beri uzun süre evde olmadığım yılda birkaç tatil haricinde hep enerjiye bağlı. Ve günde hemen hemen 14-15 saat kullanılıyor.

TV kapalı olunca da cihaz açık çünkü TV'den değil prizden alıyor enerjiyi. Hiç bir sorun çıkmadı.

Mi Stick'te de sürekli enerjide olduğu için bir sorun çıkacağını sanmam ama 1080p versiyonu sorunlu bunu hemen hemen kullanan herkes söylüyor. Mi cihaz alınacaksa Mi Stick 4K ya da Mi Box S2 dışında almaya gerek yok.

Xiaomi Mi Box S 4K da gördüğüm kadarıyla sıkıntı çıkanlar da olmuş ( cihazın çok ısınması, depolama birimininden dolayı arayüzde takılma veya kasmaların olması, akıcı olmaması, belli bir süreden kendi kendine kasmaya başlaması ) sorunsuz kullananlarda olmuş tabii ki.

Mecool km2 Plus 4K da baktığımda Xiaomi ile aynı özelliklere sahip daha iyi soğutmaya sahip olduğu söylenir sadece birkaç kişi şikayetçi olduğunu gördüm ( 1 yılın ardından kasmalar başlamış ).

Next star 4K ve dreamstar Nova 4K öner olmadı neredeyse hiç.

Bir de ekstradan Amazon fire TV 4K Max öneren oldu gördüğüm kadarıyla diğerlerinden performans olarak daha önde bir cihaz bazı kişiler Android arayüz olmadığı ve Türkçe desteklemediği için sevmemiş ama cihaz iyi duruyor ve benim için ing olması veya Android TV arayüzü olmaması önemli değil.

Şu anlık hala araştırmaya devam ediyorum Amazon fire TV 4K Max almaya daha mantıklı geliyor.

Xiaomi Mi Box S 4K da gördüğüm kadarıyla sıkıntı çıkanlar da olmuş ( cihazın çok ısınması, depolama birimininden dolayı arayüzde takılma veya kasmaların olması, akıcı olmaması, belli bir süreden kendi kendine kasmaya başlaması ) sorunsuz kullananlarda olmuş tabii ki.

Mecool km2 Plus 4K da baktığımda Xiaomi ile aynı özelliklere sahip daha iyi soğutmaya sahip olduğu söylenir sadece birkaç kişi şikayetçi olduğunu gördüm ( 1 yılın ardından kasmalar başlamış ).

Next star 4K ve dreamstar Nova 4K öner olmadı neredeyse hiç.

Bir de ekstradan Amazon fire TV 4K Max öneren oldu gördüğüm kadarıyla diğerlerinden performans olarak daha önde bir cihaz bazı kişiler Android arayüz olmadığı ve Türkçe desteklemediği için sevmemiş ama cihaz iyi duruyor ve benim için ing olması veya Android TV arayüzü olmaması önemli değil.

Şu anlık hala araştırmaya devam ediyorum Amazon fire TV 4K Max almaya daha mantıklı geliyor.

Hocam temel ihtiyacınız kaliteli şekilde 4K olarak Disney, Netflix ve Amazon Prime izlemekse, Türk streaming platformları önemli değilse ilk mesajımda dediğim gibi Amazon Fire TV Stick 4K Max arayüzünün akıcılığı sebebiyle bence Stick formunda olan cihazlar içinde rakipsiz. İnternete ethernetle bağlamak isterseniz bir adaptör kablosu var onu kullanarak isterseniz USB Ethernet kartı da takabilirsiniz (aynı şekilde adaptörle Xiaomi Mi Sticklere de takabilirsiniz) Mi Box 2.Nesilde ise USB Ethernet adaptörünü doğrudan cihazın USB portuna takarak kullanma imkanı bulabilirsiniz.

Hocam temel ihtiyacınız kaliteli şekilde 4K olarak Disney, Netflix ve Amazon Prime izlemekse, Türk streaming platformları önemli değilse ilk mesajımda dediğim gibi Amazon fire TV stick 4K Max arayüzünün akıcılığı sebebiyle bence stick formunda olan cihazlar içinde rakipsiz. İnternete Ethernet'le bağlamak isterseniz bir adaptör kablosu var onu kullanarak isterseniz USB Ethernet kartı da takabilirsiniz (aynı şekilde adaptörle Xiaomi Mi Stick'lere de takabilirsiniz) Mi Box 2.nesilde ise USB Ethernet adaptörünü doğrudan cihazın USB portuna takarak kullanma imkanı bulabilirsiniz.

Netflix, Amazon Prime, YouTube, Disney gibi platformları kullanıyorum bir de ayrıtten APK ile kurulan bir uygulama kullanıyorum onun dışında başka bir şey kullanmıyorum.
Amazon fire TV cube gen 2 ile fire stick 4K Max neredeyse aynı fiyatta cube modeli daha mı mantıklı sizce.

Netflix, Amazon Prime, YouTube, Disney gibi platformları kullanıyorum bir de ayrıtten APK ile kurulan bir uygulama kullanıyorum onun dışında başka bir şey kullanmıyorum.
Amazon fire TV cube gen 2 ile fire stick 4K Max neredeyse aynı fiyatta cube modeli daha mı mantıklı sizce.

Cube modeli çok daha pahalı değil mi?

Cube modeli çok daha pahalı değil mi?

1715806918222.png1715806941661.png

Geri
Yukarı