Satılık 2500 TL Kasa

Tsugayu

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Aircraft Maintenance Engineer
Merhaba,

Bilgisayarı Vatan Computer'da topladım, montajını orada yaptırdım, çalıştırdık, test ettik ve aldım. Tüm parçaların kutuları, kutu içeriği, garanti ve faturaları mevcut. Bilgisayar 11 Şubat 2016'da ilk kez çalıştırıldı. Bilgisayarın toplam açık kalma süresi 123 saat ki bunun çoğu boşta bekleme. Akim korumali tuncmatik powersurge ile kullanildi. Bilgisayar kapaliyken powersurge uzerindeki tus ile elektrik baglantisi kesildi ve tozlanmamasi icin bilgisayar kapaliyken kasa ortusu ile orttum. Oyun olarak CS:GO ve GTA V yükledim. Genelde günde 1-2 saat CS:GO oynadım ve internette gezdim. GTA V'i sadece test etmek için kurdum pek oynamadım ama yüksek ayarlarda 70-80 FPS alıyor.
Bilgisayarın donanımsal veya yazılımsal herhangi bir sorunu yok. İstanbul içi gelip bakıp alınabilir. İl dışına satış yok. Kullanmaya vakit bulamadığım ve işimi görecek başka bilgisayarım olduğu için satıyorum.

İstediğim fiyat 2499 TL.

upload_2016-3-29_12-3-40.png

upload_2016-3-29_13-9-2.png

Son düzenleme:
Merhaba, iyi satışlar. Vatan Bilgisayar'dan aldığınız için yüksek bir mebla ödediğinizin farkındayım lakin bütün ürünleri 2550 TL karşılığında sıfır olarak temin edebiliyorsunuz. Daha hızlı bir satış için fiyatı revize etmenizde fayda var.

Dediğiniz gibi Vatan'dan aldığım için ve aldığım dönemde dolar yüksek olduğu için bana 2800 küsüre mal oldu. Ama sonuçta bunlar hala vatan'dan alınma parçalar ve vatan faturalılar; bu yüzden parça değişimi, servis hizmeti ve ücret iadesi gibi durumlarda diğer site ve mağazalara kıyasla daha çok yardımcı oluyorlar. Zaten bu bilgisayarı da alırken, arızalanan 1.5 yıllık laptobumun vatan tarafından ücret iadesi sayesinde aldım.
Vatan dışında başka yerden daha ucuza alınabilir tabi ki ama söylediğiniz 2250 TL çok düşük bir fiyat. Aynı parçalar yurt içinde nereden sıfır olarak bu fiyata temin edilebiliyor merak ettim doğrusu.
Fiyatta pazarlık payı var, almak isteyen gelip gördükten sonra pazarlık yapabilir. Satış konusunda da acelem yok satılmazsa durur kendim kullanırım.

Dediğiniz gibi Vatan'dan aldığım için ve aldığım dönemde dolar yüksek olduğu için bana 2800 küsüre mal oldu. Ama sonuçta bunlar hala vatan'dan alınma parçalar ve vatan faturalılar; bu yüzden parça değişimi, servis hizmeti ve ücret iadesi gibi durumlarda diğer site ve mağazalara kıyasla daha çok yardımcı oluyorlar. Zaten bu bilgisayarı da alırken, arızalanan 1.5 yıllık laptobumun vatan tarafından ücret iadesi sayesinde aldım.
Vatan dışında başka yerden daha ucuza alınabilir tabi ki ama söylediğiniz 2250 TL çok düşük bir fiyat. Aynı parçalar yurt içinde nereden sıfır olarak bu fiyata temin edilebiliyor merak ettim doğrusu.
Fiyatta pazarlık payı var, almak isteyen gelip gördükten sonra pazarlık yapabilir. Satış konusunda da acelem yok satılmazsa durur kendim kullanırım.
2250 değil 2550 TL. :) teknofiyat.com veya akakce.com 'u inceleyebilirsiniz.

Anakart ve SSD'ye yaptığınız yatırımı biraz daha kısarak daha iyi bir işlemci ve ekran kartı alabilirdiniz. Açıkcası Vatanbilgisayar artık ilk tercih değil PC toplamak için. Ama almışsınız artık hayırlı olsun. Satma sebebiniz nedir bu arada?

Anakart ve SSD'ye yaptığınız yatırımı biraz daha kısarak daha iyi bir işlemci ve ekran kartı alabilirdiniz. Açıkcası Vatanbilgisayar artık ilk tercih değil PC toplamak için. Ama almışsınız artık hayırlı olsun. Satma sebebiniz nedir bu arada?

Izledigim karsilastirma videolarinda Oyunlarda i5 ile i3 arasinda cok bir performans farki yoktu hatta 2 cekirdek kullanan oyun ve uygulamalarda tekil cekirdek hizi sebebiyle i3 daha yuksek performans veriyordu. Ekran karti da R9 390 alsam darbogaz olma ihtimali yuksek. Kapasite olarak bana 250GB yetecegi icin bosuna sistemi yavaslatacak sicaklik, ses ve titresime sebep olacak bir hard disk takmak istemedim. Bu yuzden her parcanin dengeli oldugu bir sistem kurmak istedim sadece ssd taktim. Satma sebebim ilk mesajda belittigim gibi kullanmaya vaktimin olmamasi. Bir hevesle kurdum ama kullanmiyorum bosta duruyor.

Merhaba Tsagayu yaklaşık 3-4 gündür seni takip ediyordum malesef forumda ceza aldığım için bir türlü yazamadım :D istanbulda olsam bilgisayarı almayı düşünürdüm gerçekten sana birkaç sorum olacaktı i3 6100 ve r9380x almayı düşünüyorum fakat çoğu arkadaşım i3 2 çekirdekli olduğu için multiplayer oyunlarda sıkıntı yaşarsın diyolar mesela bf4 csgo gibi oyunların kalabalık serverlarında nasıl bir fps alırım ? yardımcı olursan beni gerçekten mutlu edersin teşekkürler.

Tsagayu bu arada seninle bu bilgisayar konusunda başka bir yerden konuşabilme imkanım varmı ? facebook whatsapp gibi çünkü zamanın varsa sana sistem ile ilgili sormak istediğim çok sorum var yardımcı olurmusun ?

Merhaba Tsagayu yaklaşık 3-4 gündür seni takip ediyordum malesef forumda ceza aldığım için bir türlü yazamadım :D istanbulda olsam bilgisayarı almayı düşünürdüm gerçekten sana birkaç sorum olacaktı i3 6100 ve r9380x almayı düşünüyorum fakat çoğu arkadaşım i3 2 çekirdekli olduğu için multiplayer oyunlarda sıkıntı yaşarsın diyolar mesela bf4 csgo gibi oyunların kalabalık serverlarında nasıl bir fps alırım ? yardımcı olursan beni gerçekten mutlu edersin teşekkürler.

Tsagayu bu arada seninle bu bilgisayar konusunda başka bir yerden konuşabilme imkanım varmı ? facebook whatsapp gibi çünkü zamanın varsa sana sistem ile ilgili sormak istediğim çok sorum var yardımcı olurmusun ?

Ben dediğim gibi maalesef pek kullanamadım bilgisayarı, ama CS:GO da 200-350 arası FPS ile oynuyordum, hiç sıkıntı yaşamadım. i3 6100 hyper threading teknolojisi sayesinde 2 çekirdek 4 çekirdekmiş gibi davranıyor. (daha doğrusu 2 core / 4 threads şeklinde çalışıyor) Bu da 3 ve 4 çekirdek destekleyen oyun ve uygulamalarda performans artışı sağlıyor. BF4'ün işlemci kullanımı nasıl, multiplayerda nasıl bir performans verir hiç bilmiyorum. Ama şu videoları buldum belki bir fikir verir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eğer sistem kurmayı düşünüyorsan bütçeni belirterek bir başlık aç, beni de @Tsugayu şeklinde konu içine ekle, oradan elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Ben dediğim gibi maalesef pek kullanamadım bilgisayarı, ama CS:GO da 200-350 arası FPS ile oynuyordum, hiç sıkıntı yaşamadım. i3 6100 hyper threading teknolojisi sayesinde 2 çekirdek 4 çekirdekmiş gibi davranıyor. (daha doğrusu 2 core / 4 threads şeklinde çalışıyor) Bu da 3 ve 4 çekirdek destekleyen oyun ve uygulamalarda performans artışı sağlıyor. BF4'ün işlemci kullanımı nasıl, multiplayerda nasıl bir performans verir hiç bilmiyorum. Ama şu videoları buldum belki bir fikir verir:

Eğer sistem kurmayı düşünüyorsan bütçeni belirterek bir başlık aç, beni de @Tsugayu şeklinde konu içine ekle, oradan elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Teşekkür ederim kafam şu aralar çok fazla karıştı o anakartmı bu anakartmı şu işlemcimi bu işlemcimi falan filan videolar için teşekkürler hepsini izlemiştim fakat ben bir kullanan insanla soru sorarak öğrenmek istedim yardımcı oldun teşekkürler csgo 200-350 fps mutlu oldum :D neyse teşekkür ederim kafamdaki soru işaretleri gidince konu açıp mutlaka seni etiketleyeceğim sağlıcakla.

Yeni konular

Geri
Yukarı