Çözüldü 2500 TL limitli kredi kartıyla 2000 TL taksit yapılırsa ne kadar limit kalır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Elweald

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba, ben geçen ay 2000 TL'lik bir taksit yaptım Garanti kredi kartımdan. İlk ay 2000 TL azaldı zaten ama bu ay da -2000 TL limit gözüküyor, yani şu anda limit 500 TL. Bu bir hata mı, yoksa normalde de böyle mi olması gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba,

Taksitli alışverişlerinizin toplam tutarı, limitinizi tek seferde kullanır ama siz bankaya aylık ödemeler yaparsınız ve ödeme yaptıkça kullanılabilir limitiniz yeniden artar. Limitinizin hemen artması için erken ödeme yapmanız da mümkün. Limit tek seferde azalmasaydı 100000 TL limitli kredi kartıyla 1.200.000 TL’lik alışveriş yapılabilirdi ve hiç de mantıklı olmazdı. :)
Merhaba,

Taksitli alışverişlerinizin toplam tutarı, limitinizi tek seferde kullanır ama siz bankaya aylık ödemeler yaparsınız ve ödeme yaptıkça kullanılabilir limitiniz yeniden artar. Limitinizin hemen artması için erken ödeme yapmanız da mümkün. Limit tek seferde azalmasaydı 100000 TL limitli kredi kartıyla 1.200.000 TL’lik alışveriş yapılabilirdi ve hiç de mantıklı olmazdı. :)

Çözüm
Merhaba,

Taksitli alışverişlerinizin toplam tutarı, limitinizi tek seferde kullanır ama siz bankaya aylık ödemeler yaparsınız ve ödeme yaptıkça kullanılabilir limitiniz yeniden artar. Limitinizin hemen artması için erken ödeme yapmanız da mümkün. Limit tek seferde azalmasaydı 100000 TL limitli kredi kartıyla 1.200.000 TL'lik alışveriş yapılabilirdi ve hiç de mantıklı olmazdı. :)

Hocam, peki normalde 4. haftayı seçtiğimiz zaman 26'si ve diğer ayın 6'sina kadar ödeme yapılması gerekmiyor mu? Garanti'de diğer ayın 30'unda ödeme yapmam gerekiyormuş. Ben her ayin 1'inde maaş alıyorum. Sizce hangi haftayı seçmeliyim?

Bankanın dediği gibi oluyor. 4. haftayı seçerseniz bankanın dediği şekilde 4. haftadan sonra ekstreniz kesilir. 1. haftayı seçince son ödeme tarihi genellikle ayın 5'ine kadar oluyor. Maaşınızın yatırılmasında ufak gecikmeler yaşanırsa diye 2. haftayı seçmeniz daha mantıklı olur.

Bankanın dediği gibi oluyor. 4. haftayı seçerseniz bankanın dediği şekilde 4. haftadan sonra ekstreniz kesilir. 1. haftayı seçince son ödeme tarihi genellikle ayın 5'ine kadar oluyor. Maaşınızın yatırılmasında ufak gecikmeler yaşanırsa diye 2. haftayı seçmeniz daha mantıklı olur.

Teşekkür ederim,🙂

• Muhteşem
İfadeler: Tim
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı