2500 TL Ryzen 7 5800x3D için sıvı soğutma

HeavyKnight

Kilopat
Daha fazla  
Selam. İşlemciyi yükseltmek istiyorum. Soğutma kısmına çok takıldım.
Fiyat/Performans ürünü, işlemciyi agresif çalıştırabileceğim ve biraz daha sessiz çalışan bir sıvı soğutucu arıyorum.

Kasanın eni yaklaşık 37 cm, yüksekliği yaklaşık 43 cm.

240mm mi yoksa 360mm mi?
Üst veya ön taraf, nereye takılmalı?

1.jpg2.jpg3.jpg

Son düzenleme:
Kasanızın modelini bilmiyorsanız fotoğrafını paylaşmanızı tavsiye ederim. Öne ve yukarı 360'lıklar, yukarı ise 240'lık AIO soğutucular sığmayabiliyor. Ön tarafta gene kasa yeni model değilse 240'lık sıkıntı çıkartabiliyor. Bu işlemci için 360mm almanız daha verimli olacaktır. Ancak bu da işinizi bir hayli görecektir. Oyun için kullanan arkadaşımda bu soğutucu ile ortalama 46-58 derece arası değerler.
Elimde böyle bir tablo var.
Video'yu hatırlamıyorum ancak en sessizlerin başında geliyordu gene bu AIO soğutucu.
1680442980877.png

Son düzenleme:
Eğer 240'lık kullanmayı düşünüyorsanız Bu ürünede bakabilirsiniz, ses konusunda gerçekten hiç çalışmıyor gibi

Eğer 240'lık kullanmayı düşünüyorsanız Bu ürünede bakabilirsiniz, ses konusunda gerçekten hiç çalışmıyor gibi
Arkadaşımda kullanıyoruz. Yük altında sessiz diyemem.

Boş verin sıvı soğutmayı, hava soğutma ondan çok daha iyi. DeepCool AK620 alın. Uzun yıllar soğutma işini unutun.

Karşılaştırmalı, sıvı ve hava soğutucuları değerlendirmelerini aşağıdaki listede inceleyebilirsiniz.

Bu tip hava soğutucular her kasaya uyumlu olmuyor ve şahsımca kaba görünüyor. Gene kasada etkin bir hava sirkülasyonu gerekli. Tercihimi yüksek sistemlerde sıvı soğutucudan yana kullanırım.

Resim eklendi. 240mm mi yoksa 360mm mi?
Üst veya ön taraf, nereye takılmalı?

Son düzenleme:
Kasanız DarkFlash Pollux gibi görünüyor.
Soğutma Sistemi
Ön:
240mm radyatör / 120mm fan*3
Arka: 120mm fan*1
Üst: 240mm radyatör / 120mm fan*2 destekliyor olarak gözükmekte. Öne veya üste güzel bir 240'lık alabilirsiniz. Radyatör boruları yukarı gelecekse öne 360 takılabilir mi bilmiyorum. HDD yuvası kısmı engel olabilir.
Ben RGB ve görsellik açısından ele almazsak performans ve sessizlik için Artcis Liquid Freezer 240mm alırıdım. Yukarı kısma sığar gibi. Oraya takardım. Sığmazsa ön kısma olacaktır.

Geri
Yukarı