Ryzen 7 5800x3D için soğutma önerisi

Yankı Ocaklı

Kilopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1521526685
Öncelikle açıklama yapmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Biliyorsunuz ki bu işlemci soğumuyor.
Bu soğutucuya sahibim üstüne ikinci fanıda taktım yetmiyor 85 derecelere çıkıyor.
Kasamda bu arkadaş 360mm desteği yok 240mm sıvı soğutma takabilirim en fazla o yüzden ona göre öneri yapılırsa sevinirim.
Hava soğutma istemesem de o tarz önerilere de açığım.
Şimdiden teşekkürler.

240'lık Arctic alsanız işiniz çözülür diye düşünüyorum.
Undervolt'u alternatif olarak deneyebilirsiniz. 15 derece falan azaltıyor. Paranız da cebinizde kalır.

Öncelikle açıklama yapmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Biliyorsunuz ki bu işlemci soğumuyor.
Bu soğutucuya sahibim üstüne ikinci fanıda taktım yetmiyor 85 derecelere çıkıyor.
Kasamda bu arkadaş 360mm desteği yok 240mm sıvı soğutma takabilirim en fazla o yüzden ona göre öneri yapılırsa sevinirim.
Hava soğutma istemesem de o tarz önerilere de açığım.
Şimdiden teşekkürler.
Arctic 280mm var bende 40 45 derecelerde geziyor. Max grafikte AAA oyun oynarsam 55 derece en fazla. üstelik kasanın önüne taktım radyatörü üstüne sığmadığı için. Eğer sizin kasanın üst paneline sığarsa daha iyi soğutma sağlar diye düşünüyorum.

Arctic 280mm var bende 40 45 derecelerde geziyor. Max grafikte AAA oyun oynarsam 55 derece en fazla. Üstelik kasanın önüne taktım radyatörü üstüne sığmadığı için. Eğer sizin kasanın üst paneline sığarsa daha iyi soğutma sağlar diye düşünüyorum.

Yok hocam Max 240mm desteği var.

240'lık Arctic alsanız işiniz çözülür diye düşünüyorum.
Undervolt'u alternatif olarak deneyebilirsiniz. 15 derece falan azaltıyor. Paranız da cebinizde kalır.

Şimdi şöyle ki gelecekte DDR5'e geçip 7900x3D tarzı bir işlemci alırsam undervoltta kurtarmayacak.

LS520 veya LT520 bakabilirsiniz.

Daha çok hangisini önerirsiniz hocam

Teşekkürler öneri için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı