2500 TL'ye Monitörde hangi panel tercih edilmeli?

Bütçe
2500TL
IPS panel tercih edin, model önerisi olarak:
Gecikme sürelerinin fazla olduğunu duydum ama burada bahsedilen gecikme süresiyle kastedilen ne anlayamadım zira 1ms yazıyor hepsinde.
1ms pazarlama stratejisi piyasadaki monitörlerin büyük çoğunluğu o değeri düzgün veremiyor.

IPS panel tercih edin, model önerisi olarak:

1ms pazarlama stratejisi piyasadaki monitörlerin büyük çoğunluğu o değeri düzgün veremiyor.
Büyük çoğunluğu düzgün veremiyorsa IPS - VA - TN panel arasında renk dışında bir fark olmuyor mu gecikme açısından?

Büyük çoğunluğu düzgün veremiyorsa IPS - VA - TN panel arasında renk dışında bir fark olmuyor mu gecikme açısından?
Oluyor, 1ms değerini veremiyorlar sadece.
VA Panel X monitörü 10ms ise IPS Panel Y monitörü 4ms şeklinde. Bu değerler monitörün modeline göre değişkenlik gösteriyor. VA panel bir monitör TN panelden daha iyi tepki süresine sahip olabilir.

Oluyor, 1ms değerini veremiyorlar sadece.
VA Panel X monitörü 10ms ise IPS Panel Y monitörü 4ms şeklinde. Bu değerler monitörün modeline göre değişkenlik gösteriyor. VA panel bir monitör TN panelden daha iyi tepki süresine sahip olabilir.
Çok karışık şeyler ya. Yani bilgisayardan anlarım ama bu monitörlerden hiç anlamıyorum. Benim için önemli olan özellikle valorant gibi oyunlarda bana en çok avantajı sağlayacak monitörü almak. Bu doğrultuda son önerilerinizi bekliyorum hocam. Bir de bazı monitörlerde ölü piksel oluyomuş çoğu zaman, umarım çıkmaz ölü piksel, ghosting falan da uğraşmam.

Çok karışık şeyler ya. Yani bilgisayardan anlarım ama bu monitörlerden hiç anlamıyorum. Benim için önemli olan özellikle valorant gibi oyunlarda bana en çok avantajı sağlayacak monitörü almak. Bu doğrultuda son önerilerinizi bekliyorum hocam. Bir de bazı monitörlerde ölü piksel oluyomuş çoğu zaman, umarım çıkmaz ölü piksel, ghosting falan da uğraşmam.
Üstte attığım 2 model iyidir, bütçe yeterse G24F'i öneriyorum.

IPS alın geçin.
Oyun için de dahil mi hocam Valorant gibi rekabetçi oyunlar için? Gecikme sürelerinin fazla olduğunu duydum ama burada bahsedilen gecikme süresiyle kastedilen ne anlayamadım zira 1ms yazıyor hepsinde. Bilginiz varsa öğrenmek isterim sizden.
Valorant dahil FPS oyunlar için VA.

Peki şuan kullandığım monitörler olan SyncMaster713N ve SyncMaster 943NW hangi panele sahip öğrenebilir miyim acaba? Araştırdım ancak bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı