2500 TL'ye Oyun Sistemi Toplama

Hüsnü Kerem

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar oyuncu bilgisayari toplayacağım çok yakin zamanda. Butcem 2500 TL. Guzel ve saglam bir bilgisayar olsun istiyorum. Bana biraz yardimci olursaniz fikir vererek cok mutlu olurum. Özellikle GTA 5'i kaldiracak bir bilgisayar olsun istiyorum mumkunse. Şimdiden tesekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Hüsnü Kerem Merhaba dostum foruma hoşgeldin. Bu sisteme bir göz atabilirsin
• İşlemci olarak i5 4460 oyunlarda iyi performans veriyor bütçeye göre f/p bir işlemcidir.
• Ekran kartı olarak GTX 960 tercih ettim. Aslında GTX 970 tercih edecektim ancak bütçeniz kısıtlıydı.
• SSD tercihinize bağlı isterseniz alın.

s1.png

Alternatif olarak bir sistem daha topladım
•SSD çıkarttım ve bütçeyi 3000 TL yaparsanız GTX 970 'de alabilirsiniz.

s2.png

Bu sisteme 550 w psu rahatlıkla yetecektir. Technopat'ın GTX 960 GTA 5 test videosu vardı, oradan GTA 5 performansına bakabilirsiniz. Ram'i tek 8 GB seçtim ilerde yanına 1 tane daha 8 GB takabilirsiniz diye. Stok soğutucunun çok ses yaptığını duymuştum o yüzden fazladan soğutucu ekledim. Şimdiden hayırlı olsun.
Screenshot (3).png

GTX 960 4G modelini tercih ettim. İstersen 2G modelini alıp SSD ekleyebilirsin.
TOPLAM : 2.193,30 TL
KDV (%18) : 394,79
NAKİT / HAVALE (TL) : 2.588,09 TL
[TBODY] [/TBODY]

@okanemre İlerde GTX 970 takmak isterse veya AMD ekran kartlarından birini 650W yeterli olacaktır. Asıl tercih etmemin nedeni Corsair 'in en uygun fiyatlı ve sağlam kasalarından bir tanesi.

650W yarın bir gün takacağın veya kullanacağın bir tane PCI veri yolu bile ek güç isteyecektir sırf kullandığımız parçaları değil ilerleyen zamanda eklenebilecek parçaları da düşünerek 650W tercih ettim ayrıca Corsair 'in en sevdiğim kasalarından bir tanesi.

Herkese ilgilendigi icin tesekkur ederim.
Gtx 970 ekran karti almaya karar verdim fakat cok pahali oluyor intel islemci ile ben amd fx 6300 ile kullansam cok sikinti olurmu eger intel alirsam 970 alamam bu konuda ne yapmam gerek sizce ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı