2600 85 derece olunca PC kilitleniyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ErenGncn

Femtopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm cümleten. Sağlığınız yerindedir umarım. Bugünlerde sinir bozan sorun yaşadım. Sorunum başlıktaki yani buna bir çözüm var mı? İşlemci sıcaklığı 85 derece oldu mu donup kilitleniyor ve yeniden başlatmaktan çarem yok. Termal macunu sürdüm faydası oldu ilk başlarda fakat yine ısındı gitgide. Sistemim iyidir, çözümü bilen arkadaşlar yardım edebilir mi? Şimdiden teşekkürler, iyi günler :)

İşlemci - AMD Ryzen 5 2600 six-Core Processor (altı çekirdekli) 4.20 GHz.

Ekran kartı - RX 570.

DirectX 12 destekli.

16 GB RAM.

500 GB HDD.

Selamünaleyküm cümleten. Sağlığınız yerindedir umarım. Bugünlerde sinir bozan sorun yaşadım. Sorunum başlıktaki yani buna bir çözüm var mı? İşlemci sıcaklığı 85 derece oldu mu donup kilitleniyor ve yeniden başlatmaktan çarem yok. Termal macunu sürdüm faydası oldu ilk başlarda fakat yine ısındı gitgide. Sistemim iyidir, çözümü bilen arkadaşlar yardım edebilir mi? Şimdiden teşekkürler, iyi günler :)

İşlemci - AMD Ryzen 5 2600 six-Core Processor (altı çekirdekli) 4.20 GHz.

Ekran kartı - RX 570.

DirectX 12 destekli.

16 GB RAM.

500 GB HDD.

Yanmaması için koruma amaçlı kendini kapatıyor. 1) macunu doğru sıktığınızdan emin olun. 2) fanın doğru takıllıp takılmadığını kontrol edin. 3) yeni fan alın ya da ayarları kısın UV yapın.

Yanmaması için koruma amaçlı kendini kapatıyor. 1) macunu doğru sıktığınızdan emin olun. 2) fanın doğru takıllıp takılmadığını kontrol edin. 3) yeni fan alın ya da ayarları kısın UV yapın.

Bende R5 3600 CPU var Snowman T6 ile 65 derece üstüne çıkmıyor.

OC yapıldımı.

Bende R5 3600 CPU var Snowman T6 ile 65 derece üstüne çıkmıyor.

Bende Snowman T5 kullanıyorum 80dereceyi görmedim hiç.

Kasanızın hava sirkülasyonu iyi değilse normal diyebilirim. Stok fanla 64 dereceyi geçtiğini görmedim şimdiye kadar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı